Keolis, Güney Kaliforniya’da yeni otobüs kontratı ile ABD’deki ayak izini genişletti

0
244
Bus Lines
Keolis Transit America (KTA), 1 Ekim 2020 tarihinde Güney Kaliforniya San Bernardino County’de Victor Valley ağını işletmeye başladı.

Keolis’in Kuzey Amerika’daki kuruluşu Keolis Transit America (KTA), 13 Eylül 2020’de Victor Valley Transit Authority (VVTA) ile imzaladığı sözleşme ile 1 Ekim 2020 tarihinde Güney Kaliforniya San Bernardino County’de Victor Valley ağını işletmeye başladı.

Yaklaşık 130 milyon Dolar (110 milyon Euro) değerindeki sözleşme, Keolis’e ek beş yıllık uzatma seçeneği ile beş yıllık bir süre için 89’u doğal gazlı ve üçü de elektrikli olmak üzere toplam 114 otobüsü işletme ve idame ettirme sorumluluğu veriyor.

Yeni sözleşme ile Keolis yılda üç milyon daha yolcu taşıyacak ve 240 kişiye iş olanağı sağlayacak.

Victor Valley Transit İcra Direktörü Kevin Kane, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Burada VVTA’da Keolis ile uzun ve başarılı bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz. VVTA, High Desert topluluklarına yenilikçi mobilite seçenekleri sunmanın ön saflarında yer alıyor ve Keolis’in beklentilerimizi karşılayacak ve aşacak profesyonel ulaşım hizmetleri sağlamanın ön saflarında olduğunu düşünüyoruz.

Keolis Group Uluslararası CEO’su Bernard Tabary ise şunları söyledi: “VVTA ile ortaklık yapmaktan ve ABD ve Kanada’nın yanı sıra dünyanın her yerinden otobüs operasyonları ve bakımı konusundaki uzmanlığımıza katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Devir teslimi 17 gün gibi kısa bir sürede gerçekleştirmiş olmaktan özellikle gurur duyuyoruz. Amacımız, Victor Valley sakinlerine ve ziyaretçilerine güvenilir, emniyetli ve zamanında hizmet sunarken yolcu deneyimine somut iyileştirmeler sağlayan yenilikler sunmaktır.

Boarding COVID
San Bernardino County’deki Mojave Çölü’nde bulunan Victor Valley otobüs ağı, 1529 kilometrekarelik bir alanda 26 hattı ve iki ana transit merkezini içeriyor.

San Bernardino County’de 450 bin kişiye hizmet veren otobüs ağı

San Bernardino County’deki Mojave Çölü’nde bulunan Victor Valley otobüs ağı, 1529 kilometrekarelik bir alanda 26 hattı ve iki ana transit merkezini içeriyor. Hat, toplam 450 bin kişinin yaşadığı Adelanto, Apple Valley, Barstow, Hesperia ve Victorville gibi birkaç Güney Kaliforniya kasabasına hizmet veriyor.

Keolis, yılda üç milyondan fazla yolcu taşıyacak 114 otobüs ve iki minibüsten oluşan filoyu işletecek ve idame ettirecek. Filonun iki minibüsü ve 47 otobüsü hareket engelli yolcuların ihtiyaçlarına uyarlanmış durumda. Otobüsler, Hesperia ve Barstow’ta bulunan iki depoda park edecek ve idame ettirilecek.

Keolis, VVTA‘ya operasyonların durumunu gerçek zamanlı olarak gözden geçirmek için kullanılan bir görselleştirme odası aracılığıyla şeffaf raporlama ve optimum sürücü planlaması ve araç hazırlığı için kişiye özel bir Sevk Kontrol Sistemi (DCS) içeren veri odaklı bir performans yönetimi yaklaşımı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz