Döktaş’ın genel kurulu yapıldı ve hisse devri tamamlandı

0
1047
Renault Trucks

Geçtiğimiz ay GÜRİŞ Holding tarafından satın alma sözleşmesi imzalanan Türkiye’nin en büyük döküm tesisi Döktaş’ın genel kurul toplantısı gerçekleşti. GÜRİŞ bünyesindeki ÇELİK Holding A.Ş, yapılan genel kurul ile yönetimi devir almış oldu. Genel Kurulda GÜRİŞ’i temsilen Tevfik Yamantürk, Alpaslan Aktuğ, Esat Kemal Yeğenoğlu, Mehmet Tahir Varlık, Orhan Metin ve Yaylalı Günay yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bağımsız Üyeler ise Hasan Basri Aktan, Atilla Zeybek ve Levent Gâniyusufoğlu oldu.

Döktaş Dökümcülük Ticaret ve Sanayi A.Ş., 1973 yılında Bursa ili Orhangazi ilçesinde kuruldu. Bursa Orhangazi tesislerinde pik, sfero döküm ve işleme faaliyetleri, Manisa Organize Sanayi Bölgesi tesislerinde ise yüksek ve alçak basınçlı alüminyum döküm ve alüminyum jant üretim faaliyetleri sürüyor.
Döktaş A.Ş., yıllık 160 bin ton demir döküm parça üretimi, 14 bin 400 ton alüminyum döküm ve 1 milyon 440 bin adet jant üretim sığasıyla otomotiv, iş makinaları, tarım araçları ve makine imalatçılarına alüminyum, sfero ve gri dökme demirden döküm parça aksamı üretimi yapıyor.
Döktaş, Bursa’nın toplam ihracatında beşinci sırada yer alıyor ve 2 bin 521 çalışanıyla Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz