Audi’den araç içi sinema sistemi

0
1108
Audi
Renault Trucks

Audi Las Vegas’ta gelecek ay düzenlenecek CES fuarında, premium sedan modelinin içine yerleştirdiği sinema sistemini tanıtacak. Bu sistem, Audi’nin özerk (Otonom) sürüş hayata geçtiğinde araç içinde yolcuların nasıl vakit geçireceğine yönelik öngörüsünü de gözler önüne seriyor.

Dünya genelinde 60’lı ve 70’li yıllarda popülerliğinin zirvesinde olan arabalı sinema (drive-in theatre) kavramı, Audi’nin, 8 – 11 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtacağı kavram sistem ile geri dönüyor.

Audi standında ziyarete açılacak araç içi dijital eğlence formatı, gelecekte özerk sürüş gerçekleştiğinde Audi modellerinin bir sinema veya konser salonuna dönmesi öngörüsüne dayanıyor. Markadan yapılan açıklamada, özerk sürüş ile birlikte yolcuların araç içinde boş zamanları olacağı ve bu zamanlarını yeni nesil araç içi eğlence sistemleri ile doldurabilecekleri belirtildi. Audi, detaylarını CES fuarında paylaşılacağı bu kavramda şimdilik “sürüş sırasında eğlence formatı” (on-the-roadentertainment format) adını verdi.

Audi, fuarda ayrıca bir başka sistemi “Audi Immersive In-Car Entertainment”i de tanıtıyor olacak. Premium bir sedan modeline yerleştirilen sistem, otomobil park halindeyken kullanılabiliyor, sürücü ve yolcuların araç içinde streaming hizmeti veren platformlarda yer alan sinema filmlerini izlemelerini sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz