Renault Trucks, 2019 yılında elektrikli kamyon satışına başlayacak

0
852

Renault Trucks, 2019’da yeni elektrikli araç serisini satışa sunacağını açıkladı. Bu ürün grubu, elektrikli araçların gerçek taşımacılık koşullarında müşteriler ile test edildiği on yıllık bir deneyime dayanıyor. Şehiriçi ve kentsel alanlarda kullanılmak üzere tasarlanan elektrikli kamyonlar, Renault Trucks’ın Fransa Normandiya’daki Blainville-sur-Orne fabrikasında üretilecek.

Elektrikli araç teknolojisi, Renault Trucks‘ın sürdürülebilir şehiriçi ulaşım stratejisinin temel taşı. Sıfır yayımlı bu araçlar, hava kalitesini iyileştirmeye, iklim değişiminin azaltılmasına ve sessiz çalışma ilkesi ile gürültü kirliliğinin ortadan kalmasına destek oluyor. Çok yakın zamanda elektrikli kamyonların, şehir merkezinde ulaşım ve dağıtım alanında vazgeçilmez olması bekleniyor.

2009 yılından bu yana elektrikli araç alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarına büyük bir yatırım yapan Renault Trucks, müşterileriyle ortak çalışmaları kapsamında geniş saha testlerine odaklanıyor. Renault Trucks’ın Guerlian, Carrefour için Stef Lojistik, Nestle ve Delanchy Lojistik Grubu gibi dünyaca ünlü lojistik projelerinde tam elektrikli 12-16 tonluk çeşitli araçlarıyla gerçekleştirdiği testler, elektrikli kamyonların kullanım koşulları, batarya, şarj olanakları ve özel bakım gereklilikleri hakkında çok önemli bir altyapı sağladı.

Bu test araçlarına ek olarak Renault Trucks, 2010’dan beri 4.5 tonluk elektrikli kamyonu Electric Maxity’i de müşterilerine sunuyor. Renault Trucks’ın Enerji Verimliliği Stratejisinden Sorumlu Yöneticisi François Savoye, konu ile ilgili olarak “Electric Maxity ile elde ettiğimiz ticari tecrübe, elektrikli araçların satılması, bakımı ve onarımı konusunda hızlanmamızı sağladı. Günümüzde elektrikli araçlar, 2010 yılında olmadığı kadar rekabetçi bir çözüm.” şeklinde konuştu.

Renault Trucks‘ın Normandiya’daki Blainville-sur-Orne tesisine tüm elektrikli kamyonlar için özel bir montaj hattı kuruluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here