GAZelle NEXT panel van Türkiye’de satışa sunuldu

0
2917

Rusya’nın en büyük endüstriyel grubu olan Basic Element’in bir alt kuruluşu olan GAZ Grup, Türkiye’de GAZelle NEXT panel van satışına başladı. Araçlar Türkiye pazarında gövde hacmi 11 5 m3 ve 13.5 m3 olmak üzere iki sürümde ve 61 bin 760 TL’den başlayan tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarla GAZ Türkiye bayilerinde satışa sunuldu.

GAZ Türkiye Genel Müdürü Cengiz Yüksel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “GAZelle NEXT en zor koşullarda çalışmak için tasarlanmış dayanıklı, güvenilir ve çok güçlü bir araç. Fiyat-kalite dengesine bakıldığında piyasadaki en iyi tekliflerden birini önermekteyiz. Ayrıca, ülke çapında 27 satış sonrası servis noktasından oluşan bir hizmet ağı kuran şirketimiz müşterilerimize yedek parça ve servis olarak da yüksek düzeyde, kaliteli bir hizmet vermeyi taahhüt etmektedir.” dedi.

GAZelle NEXT panel van

GAZelle NEXT panel vanın ayırt edici özellikleri, geniş gövde hacmi, işlevsellik ve sınıfındaki en dolu temel konfigürasyonlara sahip olarak sıralanıyor. 11.5 m3 ve 13.5 m3 olmak üzere iki farklı yükleme hacmi seçeneği bulunuyor. Gövde galvanizli çelikten imal ediliyor. Özel kapak, 5 metreye kadar uzun yükleri taşımayı sağlıyor. Kolay erişilebilir yük bölmesi aracın hızlı ve basit bir şekilde yüklenmesine ve boşaltılmasını olanak veriyor. En dar sokaklarda dahi yüksek manevra kabiliyetine sahip olan GAZelle NEXT Van’ın arka kapıları açık konumda 90 veya 270 derece açıyla sabitlenebiliyor.

Araç, yüksek mukavemetli yan duvar kaplaması ile yük bölmesini aşınma ve hasardan koruyan, özel su geçirmez ve aşınmaya dayanıklı kontrplaktan yapılmış zemin kaplamasını içeriyor.

GAZelle NEXT‘in en önemli yapısal özelliklerinden biri de çift salıncaklı bağımsız ön süspansiyon. GAZelle NEXT’te sürüş ve konfora büyük oranda katkı sağlayan joystick vites ve USB çıkışlı dokunmatik dijital ses sistemi gibi ekstra özellikler de kullanıcıya sunuluyor.

GAZelle NEXT, Cummins ISF 2.8L US dizel motor ile donatılıyor. 2.8 lt’lik motor, 150 beygir güç ve 330 Nm azami tork üretiyor. GAZelle NEXT Van’ın garanti süresi 3 yıl veya 150 bin km. Satış ve satış sonrası teşkilatını hızla geliştirmekte olan Gaz Grup, şimdilik 27 servis ve 11 satış noktası ile hizmet veriyor.

GAZelle NEXT, GAZ Grubu‘nun Sakarya’daki kendi montaj fabrikasında üretiliyor. Sakarya’da GAZelle NEXT‘in altı sürümünün üretimi yapılıyor.

GAZ Grup, Avrupa’nın önde gelen ve Rusya’nın en büyük ticari taşıt üreticisi olup, dünya çapında 40’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Grubun ürün yelpazesinde hafif ve orta ticari taşıtlar, otobüsler, ağır kamyonlar, aktarma organları ve araç parçaları bulunuyor. GAZ Grup, önde gelen OEM firmaları Volkswagen ve Daimler ile endüstriyel ortaklıkları sayesinde uluslararası otomotiv endüstrisine de entegre oluyor. GAZ Grup tarafından benzin, dizel, gaz veya elektrik enerjisiyle çalışan motorlar üretiliyor. Şirket, telematikli araçlar, gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) ve özerk araçlar gibi ileri teknolojilerin geliştirilmesi konularında Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. GAZ Grup, Rusya’da 13 tam bütünleşik üretim tesisi işletiyor. Ayrıca Türkiye ve Kazakistan’da montaj tesisleri bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz