Leyland Trucks, 100 bininci DAF CF/XF kamyonu üretti

0
22
DAF_CF_XF_truck_chassis_built_in_Leyland
Leyland Trucks'ın 100 bininci DAF CF/XF kamyonu bir DAF CF 530 "FAT" 6x4 treyler çeker kamyon idi.

Leyland Trucks, bir CF 530 “FAT” 6×4 treyler çeker kamyon olan 100 bininci DAF CF/XF kamyonun üretimini tamamladı. Ülkenin akaryakıt tankeri pazarına uygun özelliklere sahip kamyon, DAF Trucks Avustralya tarafından sipariş edilen dört araçlık bir grubun parçası ve kısa süre içinde ihraç edilecek.

Son teknolojiye sahip Leyland üretim tesisi, seksenlerin sonundan beri DAF markalı ticari araçlar üretiyor. Günümüzde Leyland Trucks, tüm yapılandırmalarda DAF LF, CF ve XF serilerinin tam yelpazesini üretiyor. Montaj hattından çıkan CF ve XF kamyonlarının çoğu, Birleşik Krallık ve Avustralya gibi sağdan direksiyonlu pazarlar için üretiliyor. Tesis, son üç yıl içinde ihracatı neredeyse yüzde 50 artırdığı için geçtiğimiz günlerde prestijli 2020 Girişim için Kraliçe Ödülü’ne layık görüldü.

Önemli bir simge

Leyland Trucks Genel Müdürü Brennan Gourdie, konuyla ilgili olarak “Leyland montaj tesisinde üretilen 100 bininci CF ve XF kamyon, Leyland Trucks için çok önemli bir dönüm noktasıdır. Birleşik Krallık’taki ve Leyland’daki kamyon üretimi gurur verici bir mirastır ve bugün mevcut DAF kamyon serilerinin üretimiyle doruk noktasına ulaşıyor. 100 bin CF ve XF şasisi, burada Leyland’da ve dünya çapında DAF organizasyonundaki herkesin olağanüstü bağlılığını temsil eden önemli bir simgedir.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here