Anadolu Isuzu, araçlarında Castrol’ü tercih ediyor

0
1407
Tugrul_Arikan_Asli_Yetkin_Karagul
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan ve Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül

Ticari araç sektörünün önde gelen markalarından Anadolu Isuzu, Türkiye’nin önder madeni yağ üreticilerinden Castrol ile 5 yıl süreli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma ile Anadolu Isuzu araçlarının ilk dolum yağları Castrol tarafından tedarik edilecek.

Anadolu Holding’in otomotiv grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden biri olan Anadolu Isuzu’nun ürettiği tüm araçlarda ilk dolum yağı olarak Castrol tercih edilecek.

Anlaşma kapsamında Anadolu Isuzu, 2024 yılına kadar üretim hatlarında Castrol’ün ileri teknoloji ile geliştirdiği motor, şanzıman yağları ve antifrizi kullanacak. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan anlaşmaya ilişkin açıklamasında Anadolu Isuzu’nun 100’ü aşkın Ar-Ge personeli ile Türkiye’deki fabrikasında yüksek yerlilik oranı ile kamyon, kamyonet, otobüs ve midibüs üretimi gerçekleştirdiğini belirterek, “Markamızı toplu ulaşım sektöründe ve yük taşıma sınıfında sürekli daha iyi bir konuma getirmek için çalışıyoruz. Bu nedenle işimizi büyütmek ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak amacıyla kurduğumuz ortaklıklar büyük önem taşıyor. Ticari araç motor yağları sınıfında önder olan Castrol ile yaptığımız bu anlaşma her zaman kaliteli hizmet sözümüzün önemli bir örneği.” dedi. 

Tugrul_Arikan_AsliYetkin_Karagul_
Ticari araç sektörünün önde gelen markalarından Anadolu Isuzu, Türkiye’nin önder madeni yağ üreticilerinden Castrol ile 5 yıl süreli bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma ile Anadolu Isuzu araçlarının ilk dolum yağları Castrol tarafından tedarik edilecek.

Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül ise dünya genelindeki 7 Ar-Ge merkezinde öncü teknolojileri ile her yıl yüzlerce yeni ürün geliştiren ve test eden bir marka olarak dünyanın önder araç üreticileri ile onlara özel motor ve motor yağları geliştirdiklerini söyledi. Karagül, “Castrol olarak otomotiv sektöründe olduğu gibi ticari araç motor yağları sınıfında da önderliğimizi sürdürüyoruz. Bu başarımızı devam ettirmek ve büyütmek için yeni yatırımlarımız ve tabiki iş ortaklıklarımız bizim için çok önemli. Türkiye’de üretim yapan bir marka olarak, Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticilerinden Anadolu Isuzu ile 20 yılı aşkın süredir varolan işbirlikteliğimizi 5 yıl daha uzatan böyle bir anlaşmaya imza atmaktan Castrol Türkiye adına büyük mutluluk duyuyorum.’’ diye konuştu.    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here