Volvo Trucks, Kuzey Amerika’da Volvo VNR Electric modelini ticarileştirdi

0
1353
volvo-vnr-electric-6x2-tractor
Volvo Trucks Kuzey Amerika, 2020 Aralık ayı itibariyle sıfır egzoz yayımlı, akü elektrikli Sınıf 8 Volvo VNR Electric kamyon modelinin Kuzey Amerika pazarına ticari sunumuna ve satışına başladı.
Renault Trucks

Volvo Trucks Kuzey Amerika, 2020 Aralık ayı itibariyle sıfır egzoz yayımlı, akü elektrikli aracının Kuzey Amerika pazarına ticari sunumuna ve satışına başladı. Sınıf 8 Volvo VNR Electric kamyon modelinin üretimi 2021’in başlarında planlanan şekilde başlayacak.

Volvo Trucks Kuzey Amerika, organizasyonun daha sürdürülebilir bir taşımacılık endüstrisi vizyonunu gerçekleştirme yolunda kritik bir adım olarak, VNR Electric modelinin artık Kuzey Amerika’da ticari olarak mevcut olduğunu duyurdu. Volvo VNR Electric, yerel ve bölgesel dağıtım menzilleri ile müşteri uygulamaları ve sürüş döngüleri için tasarlandı. 70 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj olan 264 kWh lityum iyon aküler, kamyonun konfigürasyonuna bağlı olarak 240 km’ye kadar çalışma menzili sağlıyor.

volvotrucks-NA-electric_org
Sınıf 8 Volvo VNR Electric kamyon modelinin üretimi 2021’in başlarında planlanan şekilde başlayacak.

Volvo Trucks Kuzey Amerika Başkanı Peter Voorhoeve, konuyla ilgili olarak “VNR Electric’i piyasaya sürerken, Kuzey Amerika’daki filo müşterilerinin çok gerçek bir ihtiyacına cevap veriyoruz. Sadece yolda test edilmiş, akü elektrikli bir kamyon sunmuyoruz, aynı zamanda onlara aracın tüm yaşam döngüsü için çözümler sağlıyoruz. VNR Electric kamyonu müşterilerimize sunmadan önce, elektriklendirmenin her yönünü düşündük, böylece onların düşünmesine gerek kalmadı. Aracın da ötesinde plan yapmak için filo müşterilerimizle birlikte çalıştık ve bu aracın günlük ihtiyaçlarının karşılamasını sağlamak için eksiksiz bir destek sistemi geliştirdik.

Volvo VNR Electric, Volvo Trucks’ın Kuzey Amerikalı filo müşterilerinin yayımlarını anlamlı bir şekilde azaltmalarına ve iddialı sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmada çok önemli bir rol oynuyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ise şu açıklamayı yaptı: “Volvo Trucks, dünya genelinde elektriklendirme yarışına liderlik ediyor. Hem Avrupa hem de Kuzey Amerika’da tamamen elektrikli ticari taşıtlardan oluşan güçlü bir seriyi piyasaya sürerek, bu sektörü sürdürülebilir bir geleceğe doğru yönlendirme sözümüzü yerine getiriyoruz. Volvo, taşımacılığın elektriklendirilmesini mevcut pazarın bozulması olarak görmüyor. Bunu tamamen yeni ve dönüşümsel bir şey icat etmek için bir fırsat olarak görüyoruz. Bu vizyonu hayata geçirmek için dünyanın dört bir yanındaki ortaklarımızla işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz ve özellikle Kuzey Amerika’daki ortaklarımızla birlikte neler yapıldığını görmek etkileyici.

volvo-vnr-electric-straight-truck
Volvo VNR Electric, yerel ve bölgesel dağıtım menzilleri ile müşteri uygulamaları ve sürüş döngüleri için tasarlandı. 70 dakika içinde yüzde 80’e kadar şarj olan 264 kWh lityum iyon aküler, kamyonun konfigürasyonuna bağlı olarak 240 km’ye kadar çalışma menzili sağlıyor.

Volvo Trucks, stratejik ortaklıklar ve yenilikçi tanıtım projelerine katılım yoluyla Sınıf 8 VNR Electric modelinin Kuzey Amerika pazarına girişini başarıyla kolaylaştırıyor.

Peter Voorhoeve, bu konuda şunları söyledi: “Güney Kaliforniya’daki Volvo LIGHTS projesinde diğer 14 kuruluşla işbirliği yaparak, VNR Electric kamyonun ve destekleyici ekosisteminin gerçek dünyadaki uygulanabilirliğini göstermek için birlikte çalışırken çok önemli deneyimler kazandık. Elektrikli kamyonları başarıyla kullanıma sokmak ve işletmek için gereken adımları tam olarak anlıyoruz ve Volvo VNR Electric’i Kuzey Amerika’daki müşterilerimize güvenle sunabiliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz