Consip’in İtalya toplu taşıması için 280 adede kadar elektrikli otobüs ihalesini Rampini kazandı

0
1536
rampini eltron
Rampini, Passignano sul Trasimeno'daki (PG) tesislerinde ürettiği Eltron modelini sunarak Consip ihalesini kazandı.
Renault Trucks

Sıfır yayımlı otobüslerde pazar önderi Rampini, Consip‘in 8 metrelik elektrikli otobüs tedariği için düzenlediği ihaleyi kazandı. Şirket, özellikle kabloyla şarj edilen otobüsleri tedarik etmek için bir sözleşme imzaladı. Consip aracılığıyla satın alınan araçlar, PNRR tarafından sağlanan kaynaklarla finanse ediliyor.

Rampini, Passignano sul Trasimeno’daki (PG) tesislerinde ürettiği Eltron modelini sunarak Consip ihalesini kazandı. “İtalya’da üretilen” tek 8 metrelik elektrikli otobüs olan Eltron, 2,2 metre genişliğe, 48’e kadar yolcu kapasitesine ve 2 veya 3 kapılı sürümlere sahip. 280 kWh’lik bir aküyü şarj eden 230 kilovatlık bir elektrik motoruyla çalışıyor ve her türlü operasyonel ihtiyacı karşılamak için 200 kilometrenin üzerinde bir menzil sağlıyor. Yolculara yüksek güvenlik ve konfor standartları sağlamak için iç mekanların tasarımına büyük özen gösterilmiş durumda.

Başkan Mühendis Franco Rampini, konuyla ilgili olarak “PNRR fonları sayesinde Consip ihalesi, toplu taşıma sektöründe gerçek bir enerji geçişi için eşsiz bir fırsatı temsil ediyor. Sadece İtalya’da üretilen otobüsleri sunarak bu geçişe katkıda bulunmak bizim için bir gurur kaynağı. Consip ihalesini kazanan Eltron modeli, çevresel sürdürülebilirliğe hizmet eden bir teknoloji odağı. Bugün, üretimi modernize etmek ve İtalyan endüstriyel dokusunu yeniden harekete geçirmek için bir itici güç ve bir fırsat haline gelmek için yıllardır yaptığımız yatırımların meyvelerini topluyoruz.” dedi.

Sözleşme, Haziran 2023’te yürürlüğe girecek ve Kamu İdareleri’nin belirli özelleştirmeler olsun veya olmasın otobüs satın almasına izin verecek. İlk durumda, otobüs özelleştirmesi renkleri, görünümleri, sürücü koltuğu ve yolcu bölmesi için ek donanımları, araç içi ve yolcu güvenlik cihazlarını, sürüş yardım sistemlerini ve tam hizmet bakımını içerebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz