Japonya’da Yamato Transport için yaklaşık 900 adet tamamen elektrikli Yeni Nesil FUSO eCanter

0
327
FUSO eCanter
Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation, ilk FUSO Yeni Nesil eCanter'ın Yamato Transport Co, Ltd.'ye teslim edildiğini duyurdu.

Daimler Truck AG (“Daimler Truck”) ve Japon alt kuruluşu Mitsubishi Fuso Bus and Truck Corporation (MFTBC, “FUSO”), ilk FUSO Yeni Nesil eCanter‘ın Yamato Transport Co, Ltd.‘ye (“Yamato Transport”) teslim edildiğini duyurdu. Tamamen elektrikli kamyon, Yamato Transport’un FUSO’dan sipariş ettiği yaklaşık 900 Yeni Nesil eCanter’in ilki olup, FUSO‘nun hafif hizmet elektrikli kamyonu eCanter’in şimdiye kadarki en büyük tek siparişi. Kalan araçlar müşteriye peyder pey teslim edilecek.

Yamato Transport, 2030 yılında (2020 ile karşılaştırıldığında) sera gazı yayımlarını yüzde 48 oranında azaltma ve 2050 yılında neredeyse sıfır sera gazı yayımı elde etme çabalarının bir parçası olarak eCanter’ı seçti. Yamato Transport, yeni eCanter için Daimler Truck Financial Services Asia Co., Ltd.‘nin elektrikli kamyonların özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan kiralama ürünü olan FUSO Green Lease‘i kullanacak. FUSO Green Lease, araç bakım hizmetleri ve özel garantiler de dahil olmak üzere kapsamlı ve kişiye özel bir eMobilite ekosistemi ile karşımıza çıkıyor.

İlk eCanter, FUSO tarafından 2017 yılında Japonya’nın ilk seri üretilen elektrikli yerel CO2 yayımı içermeyen hafif hizmet kamyonu olarak piyasaya sürüldü ve düşük gürültülü/titreşimli sürüşüyle sürücünün yükünü azalttı. Son beş yılda, dünyanın her yerindeki pazarlardaki birçok müşteri, işlerinde FUSO eCanter‘ı kullandı ve gerçek yaşam deneyimlerine dayalı kapsamlı geri bildirimler sağladı. FUSO, Yeni Nesil eCanter‘ın geliştirilmesi sırasında bu müşteri geri bildirimlerinden yararlandı. İlk eCanter müşterilerinden biri olan Yamato Transport, 2017 yılında filosuna 25 adet birinci nesil eCanter’i dahil etti. Yamato Transport, Japonya’da eve teslimat ve diğer lojistik hizmetlerinde eCanter’ı kullanarak birkaç yıldır edindiği olumlu deneyime dayanarak Japonya çapında yaklaşık 900 adet Yeni Nesil eCanter‘ı kullanmaya karar verdi.

Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation Başkanı ve CEO’su Karl Deppen, konuyla ilgili olarak “FUSO’nun eCanter’i, yayımsız, güvenli, düşük titreşimli sürüş sunarak sürücülerin üzerindeki yükü azaltıyor. Bu, daha önce 2017 yılında 25 adet ilk nesil eCanter’ı kullanmaya başlayan Yamato Transport tarafından oldukça beğenildi. Japonya genelinde EV kamyonlarımızı devreye sokarken, karbon nötr olma yolunda devam eden çabalarında Yamato Transport’u desteklemekten onur duyuyoruz.” dedi.

Yeni Nesil eCanter, bu yılın başlarında çeşitli Avrupa pazarlarında, Japonya’da ve çeşitli denizaşırı pazarlarda piyasaya sürüldü. Geçen ay FUSO, eCanter’ı ilk kez Endonezya ve Şili’de sundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz