Volvo Group ve Samsung SDI, elektromobilite için stratejik işbirliğine girdiler

0
514
volvo-group-samsung-sdi-
Volvo Group ve Samsung SDI arasındaki stratejik işbirliği anlaşmasını Samsung SDİ Stratejik Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı JW Kim ve Volvo Group Satınalma Ofisi Şefi Andrea Fuder imzaladı.

Volvo Group ve Samsung SDI, Volvo Group’un elektrikli kamyonları için akü paketleri geliştirmek üzere stratejik işbirliğine girdiler. Volvo Group, Samsung SDI ile birlikte çalışarak farklı kamyon sınıflarındaki ve pazarlardaki müşterilerin yararı için elektromobilite konusunda geliştirme hızını artırmayı ve uzun dönemli yetenekleri ve varlıkları güçlendirmeyi amaçlıyor.

İttifak, Volvo Group’un kamyon uygulamaları için özel olarak geliştirilen akü paketlerinin ortak geliştirilmesini içeriyor. Samsung SDI, Volvo Group’un elektrikli kamyonları için talebi karşılamak amacıyla akü hücreleri ve modülleri tedarik edecek. Volvo Group, Samsung SDİ’nin akü paketi teknolojisini kendi üretim operasyonlarında kullanacak.

Volvo Group Başkanı ve CEO’su Martin Lundstedt, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Volvo Group, dünyanın en büyük ticari taşıt üreticilerinden biri. Elektromobilite ile taşımacılık için artan ihtiyaçlar temiz ve sessiz bir şekilde karşılanacak. Bu da müşterilerimiz ve tüm toplum için yeni olanaklar yaratacak. Samsung SDİ ile ittifakımız, ticari taşıtlarımız için fosilsiz seçeneklerle dünyanın gerçekten en sürdürülebilir taşımacılık sistemini sunma yolculuğumuzdaki önemli bir adım.” 

samsung-volvo-group
Volvo Group ve Samsung SDI, Volvo Group’un elektrikli kamyonları için akü paketleri geliştirmek üzere stratejik işbirliğine girdiler.

Samsung SDI CEO’su Young-Hyun Jun ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Volvo Group ile stratejik bir ortaklığa girmek Samsung SDI için bir ayrıcalık. Mobilite ve taşımacılık endüstrisinin ters akıntısına karşı koyarak bu ittifakın ticari taşıt endüstrisine ve ötesine enerji, güvenlik ve sürdürülebilirlikle ilgili olağanüstü şeyler sağlayacağına inanıyoruz. Bu ittifakın uzun vadede iki şirketin pazar önderliğini güvence altına alacağına olan güvenim tam.

Volvo Group Satınalma Ofisi Şefi Andrea Fuder de şunları söyledi: “Samsung SDI’nin Volvo Group’a getireceği uzmanlığı memnuniyetle karşılıyoruz. Bu işbirliği ile pazarın artan ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir konum aldık. Samsung SDİ’nin güçlü akü teknolojisi bilgisini kullanarak güçlü elektromobilite teknolojimizi daha da güçlendiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here