Volvo, otonom taşımacılık çözümlerinin uygulamasını hızlandırmak için Aurora ile ortaklık yapıyor

0
235
volvo-aurora
Volvo Autonomous Solutions (Volvo Otonom Çözümler), geniş ölçekte küresel olarak önder otonom taşımacılık çözümlerini ortaklaşa geliştirmek için Aurora ile ortaklık yaptı.

Volvo Autonomous Solutions (Volvo Otonom Çözümler), geniş ölçekte küresel olarak önder otonom taşımacılık çözümlerini ortaklaşa geliştirmek için Aurora ile ortaklık yaptı. Ortaklığın ilk odağı, Kuzey Amerika için aktarma merkezinden aktarma merkezine uygulamalar için otonom bir taşıma çözümü geliştirmek ve uygulamaya sokmak.

Volvo Autonomous Solutions (Volvo Otonom Çözümler), otonom karayolu kamyonlarını ortaklaşa geliştirmek için ABD merkezli sürücüsüz sürüş şirketi Aurora ile stratejik bir ortaklık kurdu. Volvo Autonomous Solutions ile Aurora arasında imzalanan anlaşma, birkaç yılı kapsayan uzun vadeli bir ortaklık. İlk odak Kuzey Amerika’daki müşteriler için aktarma merkezinden aktarma merkezine uygulamalar. Otomasyon; üretkenlik, güvenlik, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği açısından hem müşteriler hem de toplum için somut faydalar yaratmayı amaçlıyor.

Bu ortaklık, Aurora Sürücüsü‘nün Volvo‘nun karayolu kamyonlarına entegrasyonuna ve endüstri önderi Hizmet olarak Taşımacılık (Transport as a Service – TaaS) çözümlerinin geliştirilmesine odaklanacak. Bu çözümler, Volvo’nun önder ürünlerinin ve güvenlik alanındaki geçmişinin yanı sıra Aurora’nın sürücüsüz sistemler geliştirmedeki derin uzmanlığı üzerine inşa edilecek.

Volvo Autonomous Solutions Başkanı Nils Jaeger, konuyla ilgili olarak “Uygulanabilir bir otonom karayolu teklifinin oluşturulması, gerekli yetenekleri geliştirmek için hem müşteriler hem de teknoloji ortaklarıyla yakın ortaklıklar gerektiriyor. Hizmet olarak Taşımacılık hedefimize doğru önemli bir adım olan bu heyecan verici ortaklık, Kuzey Amerika’daki aktarma merkezinden aktarma merkezine uygulamalara yönelik ticari teklifimizi hızlandıracak. Aurora, halihazırda otonom sistemlerde önder bir güç ve entegre kendi kendine sürüş yığını, yazılımı, donanımı ve veri hizmetleri platformu, orta vadede verimli ve güvenli karayolu çözümlerine doğru açık bir yol sunmak için bir araya geliyor.” dedi.

Aurora Kurucu Ortağı ve Ürün Direktörü Sterling Anderson ise şunları söyledi: “Aurora, 2018’deki ilk projeden bu yana Volvo’ya, mühendislik sürecine ve güvenlik taahhüdüne derin bir saygı duyagelmiştir. Volvo Autonomous Solutions’ın kurulması ve Aurora’nın sektör önderi sensör paketinin oluşturulmasıyla atılan temelle, Volvo’nun etkileyici müşteri ağıyla sürücüsüz çözümler geliştirmek için güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz.

Daha önce duyurulan Volvo Group‘un Nvidia ve diğerleri gibi ortaklarla işbirlikleri, Aurora ile olan işbirliğine paralel olarak devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here