Volvo Group, otonom taşımacılık çözümleri için yeni iş alanı yaratıyor

0
2248
volvogroup-otonom-tasimacilik
Volvo Autonomous Solutions, otonom taşımacılık çözümlerinin geliştirilmesini, ticarileştirilmesini ve satışını hızlandıracak.

Yeni iş alanı, Volvo Autonomous Solutions, otonom taşımacılık çözümlerinin geliştirilmesini, ticarileştirilmesini ve satışını hızlandıracak. Bu sayede Volvo Group, bugünün ürün ve hizmetlerini tamamlayıcı olarak, madencilik, limancılık ve lojistik merkezler arasında taşımacılık gibi segmentlerde müşterilerin aratan taleplerini karşılayacak ve onlara mümkün olan en iyi çözümleri sunacak.

Taşımacılık için yüksek talep, artan karayolu sıkışıklığı ve önemli çevresel zorluklar olarak tanımlanan küresel gelişmelerle endüstri daha güvenli, çevreye daha az zarar veren ve daha verimli taşımacılık çözümleri sunma ihtiyacı duyuyor.

Otonom sürüş ve bağlantılılık teknolojilerini temel alan otonom taşımacılık çözümleri, tekrar eden akışlarla önceden tanımlanmış güzergahlarda yüksek hacimde mal ve malzeme taşınmasını gerektiren uygulamalar için çok uygun. Bu gibi durumlarda otonom taşımacılık çözümleri; esnekliğe, teslimat kesinliğine ve üretkenliğe katkıda bulunarak müşteriler için değer yaratabiliyor.

Volvo Group Başkanı ve CEO’su Martin Lundstedt, konuyla ilgili şunları söyledi: “Müşteri araştırmalarında önemli bir artış deneyimledik. Volvo Group’un geniş yelpazedeki sunumları ve farklı uygulamalardaki engin deneyimi ile onların özel ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler sunmak için eşsiz bir fırsata sahibiz. Otonom taşımacılık çözümlerini bir üst seviyeye çıkaracak kar ve zarar sorumluluğu ile yeni iş alanlarında uzmanlık ve kaynaklar toplamak bizim için bir sonraki mantıklı adım.

Volvo Group şimdiden birçok farklı otonom taşımacılık çözümünü tanıttı.

Elektrikli şantiye projesinde bir taş ocağındaki malzeme taşıması otonom ve elektrikli hale geldi. Sonuç daha güvenli bir çalışma ortamı ve operatör maliyetlerinde yüzde 40 ve karbondioksit yayımlarında yüzde 98 düşüş oldu.  

Norveç’teki Brønnøy Kalk madeninde otonom Volvo FH kamyonlar beş kilometrelik bir güzergahta kireç taşı taşımasında ticari olarak kulllanılıyor.

Otonom, bağlantılı ve elektrikli araçta bir başka öncü girişim ise Vera. İlk görevinde Vera, lojistik terminalden İsveç’in Göteburg limanına mal taşıyacak bütünleşik çözümün bir parçası olacak.  

Volvo Autonomous Solutions, 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yeni bir iş alanı oluşturacak. Finansal sonuçları kamyon segmentinin bir parçası olarak raporlanacak. Volvo Autonomous Solutions Başkanı konumu için işe alım süreci başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here