Volvo Trucks, Vera ile lojistik terminal ve liman arasında otonom taşımacılık yapacak

3
2233
volvo-trucks-vera-02
Volvo Trucks'ın elektrikli, bağlantılı ve otonom (özerk) aracı Vera, İsveç Göteburg'da lojistik merkezden limana yük taşıyacak bütünleşik bir çözümün parçasını oluşturacak.

Volvo Trucks‘ın elektrikli, bağlantılı ve otonom (özerk) aracı Vera, İsveç Göteburg’da lojistik merkezden limana yük taşıyacak bütünleşik bir çözümün parçasını oluşturacak. Bu görev, Volvo Trucks ile feribot ve lojistik firması DFDS arasındaki yeni işbirliğinin bir sonucu.

İşbirliğinin amacı, dünya çapında dağıtım için, DFDS’nin lojistik merkezinden Göteburg’daki APM Terminals limanına yüklerin sürekli akışını sağlayacak bağlantılı bir sistemi olanaklı hale getirmek için Vera’yı gerçek uygulamada kullanmak.

volvo-trucks-vera-01
Bu görev, Volvo Trucks ile feribot ve lojistik firması DFDS arasındaki yeni işbirliğinin bir sonucu.

2018’de Volvo Trucks; lojistik merkezler, fabrikalar ve limanlarda tekrar edilen görevler için ilk elektrikli, bağlantılı ve otonom (özerk) çözümünü tanıttı. Vera, kısa mesafelerde büyük hacimli yükleri yüksek kesinlikle taşımak için uygun bir çözüm.

Volvo Trucks Otonom Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson, konuyla ilgili olarak “Şimdi Vera’yı uygun ortamda kullanmak için ve benzeri başka operasyonlarda potansiyelini daha da geliştirmek için fırsatımız var.” dedi.

Mikael-Karlsson
Volvo Trucks Otonom Çözümler Başkan Yardımcısı Mikael Karlsson

Hedef, bir kontrol kulesi tarafından takip edilen birçok Vera aracı içeren bağlantılı bir sistem kurmak. Amaç, yüksek verimlilikte, esneklikte ve sürdürülebilirlikte talepleri karşılayan kusursuz ve sabit bir akışı olanaklı hale getirmek. DFDS ile işbirliği, Vera’yı endüstriyel bir sahadaki önceden tanımlanmış halka açık yollarda gerçek taşımacılık görevlerinde kullanma yolundaki ilk adım.

DFDS CEO’su Torben Carlsen ise şunları söyledi: “Bağlantılı, otonom taşımacılıkta en önde olmak istiyoruz. Bu işbirliği bize kapılarımıza gelen otonom araçları karşılamak, müşterilerimize, cevreye ve işimize fayda sağlamak için verimli, esnek ve sürdürülebilir uzun vadeli bir çözüm geliştirmeye yardım edecek.

volvo-trucks-vera-03
İşbirliğinin amacı, dünya çapında dağıtım için, DFDS’nin lojistik merkezinden Göteburg’daki APM Terminals limanına yüklerin sürekli akışını sağlayacak bağlantılı bir sistemi olanaklı hale getirmek için Vera’yı gerçek uygulamada kullanmak.

Otonom taşımacılık çözümü, tam olarak operasyonel hale gelmeden önce teknoloji, operasyon yönetimi ve altyapı uyarlamaları açısından daha da geliştirilecek. Bunlara ek olarak, otonom (özerk) taşımacılığa doğru güvenli bir yol oluşturmak için toplumsal gereklilikleri karşılayan gerekli güvenlik önlemleri alınacak.

Volvo Trucks daha fazla deneyim kazandıkça, Vera, bugünün taşımacılık çözümlerini tamamlayacak benzeri uygulamalarda kullanılacak potansiyele sahip olacak.

volvo-trucks-vera-04
Otonom taşımacılık çözümü, tam olarak operasyonel hale gelmeden önce teknoloji, operasyon yönetimi ve altyapı uyarlamaları açısından daha da geliştirilecek.

Mikael Karlsson, sözlerine şöyle devam etti: “Düşük gürültü seviyeleri ve sıfır egzoz yayımı ile otonom (özerk) taşımacılık geleceğin lojistiğinde önemli bir rol oynayacak ve hem topluma hem de iş dünyasına fayda sağlayacak. Bu işbirliğini önemli bir başlangıç olarak görüyoruz ve bu alanda gelişime yön vermek istiyoruz. Vera bir hız sınırına sahip, ama biz değiliz. Testler şimdiden başladı ve bu çözümü önümüzdeki yıllarda uygulama niyetindeyiz.

volvo-trucks-vera-05
2018’de Volvo Trucks; lojistik merkezler, fabrikalar ve limanlarda tekrar edilen görevler için ilk elektrikli, bağlantılı ve otonom (özerk) çözümünü tanıttı.

Otonom sistem, aynı zamanda taşımacılıktan da sorumlu olacak kontrol kulesindeki bir operatör tarafından izlenecek. Çözüm azami 40 km/s hızdaki tekrar eden akışlar için uygun. Altyapı uyarlamaları, terminallerdeki otomatik kapılarda da dahil olmak üzere, toplam taşımacılık sisteminin uygulama kapsamının bir parçası.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here