Volvo Group ve CRH, karbonsuzlaştırmayı hızlandırmak için ortaklık konusunda anlaştı

0
957
Volvo Group
Yapı malzemeleri çözümlerinde dünya önderi CRH ile taşımacılık ve altyapı çözümlerinde önder Volvo Group, karayolu araçlarının ve inşaatta kullanılan arazi ekipmanlarının tasarımında ve kullanımında net sıfır yenilikleri hızlandırmak için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.
Renault Trucks

Yapı malzemeleri çözümlerinde dünya önderi CRH ile taşımacılık ve altyapı çözümlerinde önder Volvo Group, yeni nesil teknoloji kullanımına, son teknolojiyi ölçeklendirmeye ve operasyonel verimliliğe odaklanarak karayolu araçlarının ve inşaatta kullanılan arazi ekipmanlarının tasarımında ve kullanımında net sıfır yenilikleri hızlandırmak için bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı.

Volvo Group ve CRH önderleri, net sıfıra geçişi hızlandıracak fırsatlar üzerinde işbirliği yapmak üzere bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalamak üzere 13 Kasım’da İsveç’in Eskilstuna kentinde bir araya geldi. Her iki kuruluş da yayımları azaltmak için iddialı bir yol izliyor. Volvo Group‘un hedefi, 2030 yılında yüzde 35 tamamen elektrikli satışlara ulaşmak ve 2040 yılında değer zincirinde net sıfır olmak. CRH, 2030 yılında grup çapında yayımlarda yüzde 30 düşüşü ve 2050 yılında net sıfır işletme haline gelmeyi hedefliyor. CRH, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın önder yapı malzemeleri çözümleri şirketi konumunda. 29 ülkede faaliyet gösteren şirket, birçok Volvo Group şirketinin uzun süredir önemli müşterisi olmuş durumda.

Hammaddelerin çıkarılması ve işlenmesinden, tedarik zinciri boyunca taşınmasına ve inşaatta kullanım noktasına kadar, CRH genelinde birçok türde ekipman ve araç kullanılıyor ve yayımları azaltmak için birçok fırsat bulunuyor. CRH, Sürdürülebilir İnşaat İnovasyon Merkezi aracılığıyla inşaatta sürdürülebilir inovasyonun değerini en üst düzeye çıkaracak fırsatları belirlemek için uzmanlığını sunacak. Volvo Group‘un markaları – Volvo Trucks, Renault Trucks, Mack Trucks ve Volvo Construction Equipment (Volvo CE) – sürdürülebilir taşımacılık ve altyapı çözümlerindeki uzmanlıklarıyla ortaklığa katkıda bulunacak.

Her iki şirket de daha önce CRH işinin hem karayolu hem de arazi segmentlerine yönelik projelerde başarılı bir şekilde işbirliği yapmıştı. Buna, Renault Trucks tarafından geliştirilen ve bir CRH Şirketi olan Tarmac tarafından kullanılmaya başlanan, Birleşik Krallık’taki ilk tamamen elektrikli beton mikseri ve bir CRH şirketi olan Eqiom adına işletilen ilk Volvo FM Electric kamyonun Fransa’da piyasaya sunulması da dahil.

Bu yılın başlarında Volvo CE, Kuzey Amerika’nın fosil içermeyen çelikten yapılmış ilk makinesi olan A30G Belden Kırmalı Nakliye Aracı’nı (ilk fosil içermeyen çelik belden kırmalı nakliye kamyonu) teslim etti. Bu birim şu anda Kuzey Amerika’daki bir CRH şirketi olan Pennsy Supply‘da faaliyet gösteriyor. Ek olarak, her iki şirket de Ekim 2023’te İngiltere’de düzenlenen Net Zero Roads etkinliğine ortaklaşa katılarak Volvo L120H Electric lastikli yükleyiciyi, L25 Electric kompakt lastikli yükleyiciyi, EC230 Electric paletli ekskavatörü çeşitli Tarmac operasyon sahalarında test etti. Volvo CE ayrıca 2024’ün başlarında bir Avrupa CRH tesisinde L120H Electric tekerlekli yükleyicinin tanıtımını yapmayı planlıyor.

Karayolu ortaklık ekibine önderlik eden Renault Trucks Başkanı Bruno Blin, konuyla ilgili olarak “CRH’nin işlettiği şirketlerle halihazırda birçok elektrikli karayolu aracını sunduk ve CRH’nin operasyonlarını karbonsuzlaştırma konusunda desteklemeyi ve birlikte inşaat sektöründe daha sürdürülebilir bir taşımacılık modeline giden yolu açmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi

Volvo Group’un arazi ortaklık ekibine önderlik edecek olan Volvo CE Başkanı Melker Jernberg ise şunları söyledi: “Ortaklıklar, karbonsuzlaştırmayı hızlandırmanın anahtarı ve yapı malzemeleri çözümleri önderi CRH ile olan işbirliğimiz, her iki şirketin de net sıfır hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak.

CRH Sürdürülebilirlik Direktörü Eunice Heath de şu açıklamayı yaptı: “CRH’de düşük karbonlu bir gelecek için inovasyon yapıyoruz ve sürdürülebilir taşımacılık ve altyapı çözümlerindeki derin uzmanlığımızla Volvo Group, CRH’nin doğal bir stratejik ortağı. Bu işbirliği, işletmelerimizi karbonsuzlaştırma konusundaki ortak kararlılığımızın önemli bir adımı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz