Volvo Group, süregelen endüstri dönüşümünde büyümeyi hızlandırıyor

0
457
volvogroup
Volvo Group'un Sermaye Piyasaları Günü'nde Başkan ve CEO Martin Lundstedt ve Grup Yönetimi, Grubun satış büyümesini hızlandırması beklenen süregelen teknoloji değişimindeki başlıca iş fırsatlarını özetledi.

22 Haziran 2022’de gerçekleştirilen Volvo Group‘un Sermaye Piyasaları Günü’nde Başkan ve CEO Martin Lundstedt ve Grup Yönetimi, Grubun satış büyümesini hızlandırması beklenen süregelen teknoloji değişimindeki başlıca iş fırsatlarını özetledi.

Volvo Group, son on yılda endüstri önderi bir karlılık elde etti ve şimdi stratejik yolculuğunda bir sonraki adımı atıyor. Elektrikli araç ve makinelerin değerinin artmasının ana etken olmasıyla birlikte büyümenin hızlanması bekleniyor. Elektrikli araçlarla, birim başına toplam araç ve hizmet gelirlerini yaşam döngüsü boyunca yüzde 50’den fazla artırma potansiyeli bulunuyor. Pazar payları kazanmak için Grubun ilk hamle avantajından yararlanmanın ve hizmet sunumunu genişletmenin de büyümeyi hızlandırması bekleniyor. Bu büyüme fırsatlarını yakalarken, Volvo Group’un mali hedefleri de aynı kalıyor.

Volvo Group Başkanı ve CEO’su Martin Lundstedt, “İklim değişikliği bizim neslimizin mücadelesi. Aynı zamanda, taşımacılık ve altyapı talebi artmaya devam ediyor ve bu talebi daha sürdürülebilir çözümlerle karşılamamız gerekiyor. Bu değişen ortamda dönüşüme öncülük edebilir ve müşterilerimiz için daha fazla değer sağlayabilir ve Volvo Group’u elektrifikasyon, otonom çözümler ve yeni üretkenlik hizmetleri tarafından yönlendirilen bir büyüme yolculuğuna çıkarabiliriz. Büyümeye hazırız.” dedi.

Hem kendi hem de müşterilerinin değer zincirlerini karbonsuzlaştırmak için Volvo Group ile ortaklık kurmak isteyen müşteriler arasında güçlü bir çekim var. Volvo Group, bunu gerçekleştirebilecek elektrikli ürünlere, hizmetlere ve çözümlere sahip bulunuyor.

Martin Lundstedt, şöyle devam etti: “Modüler araç mimarilerimiz, elektrikli ve otonom araçlara dönüşüm sürecinden geçerken hem Ar-Ge’de hem de endüstriyel sistemde esneklik, maliyet ve sermaye verimliliği sağlayarak bize iyi hizmet etmeye devam edecek. Kazanmak için yatırım yapıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here