Volvo Buses yeni küresel elektromobilite platformunu tanıttı

0
305
Volvo BZR Electric
Dünya çapındaki elektromobilite teklifini şehir dışındaki ve şehirlerarası operasyonları da kapsayacak şekilde genişleten Volvo Buses, yeni Volvo BZR Electric'i tanıttı.

Volvo Buses, dünya çapındaki elektromobilite teklifini şehir dışındaki ve şehirlerarası operasyonları da kapsayacak şekilde genişletiyor. Yeni Volvo BZR Electric; şehiriçi, şehirlerarası ve banliyö operasyonları için küresel bir platform. Dünya çapındaki operatörler için verimli, sürdürülebilir ve karlı trafik olanaklarını en üst düzeye çıkarmak amacıyla çeşitli konfigürasyonlarda sunuluyor.

Volvo Buses‘ın alçak tabanlı elektrikli otobüsleri çok başarılı oldu; 25 ülkede günlük olarak faaliyet gösteriyorlar ve yeni BZR Electric platformu bu başarıyı temel alıyor.

Volvo Buses Başkanı Anna Westerberg, konuyla ilgili olarak “Elektromobilite çözümlerine yönelik küresel talebi karşılama çabalarımızı hızlandırma konusunda kesin bir kararlılığımız var. Bu nedenle, elektromobilite teklifimizi şehiriçi, şehirlerarası ve banliyö operasyonlarına yönelik çözümleri de içerecek şekilde genişletmek mantıklı olacaktır. BZR Electric, dünya çapındaki müşterilerin gereksinimlerinin çeşitliliğine uyum sağlayabileceğimiz, küresel olarak sunulan bir platform. Bu, bugün ve gelecekte verimli ve sürdürülebilir taşımacılık çözümleri sunma çabalarımızda bizim için bir başka önemli adım.” dedi.

Volvo BZR LE Electric
Volvo BZR Electric, Volvo Group’un ortak e-mobilite mimarisini temel alıyor.

Çok amaçlı ve çok yönlü

Volvo BZR Electric, tek veya çift motorlu aktarma organlarıyla, iki veya üç dingilli konfigürasyonlarda, yüksek tabanlı veya alçak girişli olarak sunulan esnek bir platform. Akü sayısının farklı operasyon türlerine uyacak şekilde ayarlanabildiği modüler bir enerji depolama sistemine sahip. Volvo BZR Electric, Volvo Group‘un ortak e-mobilite mimarisini temel alıyor. Bu, ana bileşenlerin ve alt sistemlerin büyük miktarlarda üretildiği anlamına geliyor. Bu da yedek parça ortaklığı ve lojistik açısından bir avantaj sağlıyor. Sonuçta daha fazla operatör çalışma süresi elde ediliyor.

Volvo BZR Electric
Başlangıçta platform, 9,5 ila 15 metre uzunluklara, azami 27.500 kg ağırlığa ve 400kW’a veya 540 bg’ye kadar çekiş gücüne sahip olacak.

Geleceğe yönelik bir kavram

BZR platformu gelecekteki esneklik için tasarlandı. Hem Bus Rapid Transit (BRT) hem de daha sonra seyahat otobüsü uygulamalarına yönelik sürümleri mümkün kılmak üzere tasarlandı. Başlangıçta platform, 9,5 ila 15 metre uzunluklara, azami 27.500 kg ağırlığa ve 400kW’a veya 540 bg’ye kadar çekiş gücüne sahip olacak. 540 kWh’ye kadar modüler akü düzeniyle birlikte Volvo BZR Electric, genişletilmiş şehiriçi ve şehirlerarası operasyonlardaki çoğu uygulama için uygun.

Anna Westerberg, şöyle devam etti: “Elektromobilite hâlâ büyüyen, hızla ilerleyen bir iş ve Volvo Buses olarak müşterilerimiz ve ortaklarımızla birlikte on yılı aşkın ilk elden deneyime sahibiz. Volvo BZR Electric’in piyasaya sürülmesiyle artık dünya çapındaki müşterilerimiz için uzun vadeli bir çözüm olacak bir ürüne ve eksiksiz bir teklife sahip olduğumuza inanıyoruz.

Volvo BZR Electric
Volvo BZR Electric, tek veya çift motorlu aktarma organlarıyla, iki veya üç dingilli konfigürasyonlarda, yüksek tabanlı veya alçak girişli olarak sunulan esnek bir platform.

Tüm yol kullanıcıları için artırılmış güvenlik

Volvo BZR Electric, Volvo Buses‘ın tüm aktif güvenlik sistemleriyle birlikte geliyor. Bunlar, bisikletçiler ve yayalar gibi korunmasız yol kullanıcılarının korunmasına özel olarak odaklanan çeşitli güvenlik özelliklerini içeriyor. Çarpışma uyarı sistemi buna bir örnek. Yasal zorunluluk olan sadece araçlara değil aynı zamanda yayalara ve bisikletlilere de tepki veriyor. Güvenlik sistemleri, yeni AB düzenlemelerinin yanı sıra AB dışındaki çoğu ülkenin yasal gerekliliklerini de aşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz