Toyota Proace City İngiltere’de tanıtılacak

4
2766
PROACE_CITY_Verso-(2)
Kompakt hafif ticari sınıfının yeni oyuncusu Proace City, İngiltere’de gerçekleştirilecek 2019 Ticari Taşıtlar Fuarı’nda dünya tanıtımı ile ilk kez gösterilecek.

Kompakt hafif ticari sınıfının yeni oyuncusu Toyota Proace City, İngiltere’de gerçekleştirilecek 2019 Ticari Taşıtlar Fuarı’nda dünya tanıtımı ile ilk kez gösterilecek. Tamamen yeni Proace City, Toyota‘nın hafif ticari taşıt ürün yelpazesinin çeşitliliğini artıracak ve sunduğu geniş yaşam alanı ve çekiciliği ile kompakt hafif ticari sınıfının en iddialı modellerinden biri olacak. Proace ve Hilux ile birlikte Toyota’nın hafif ticari pazarındaki gücünü artıracak olan Proace City’nin Avrupa’daki satışı ise 2020’nin başında başlayacak.

PROACE_CITY_Verso_2019.
Toyota Proace City Verso

Proace City, farklı yükleme ve koltuk konfigürasyonlarıyla birlikte farklı motor seçenekleriyle de her türlü iş ihtiyacını karşılayabiliyor. Proace City 4.4 metre ve 4.7 metre olmak üzere iki farklı uzunlukta sunuluyor. Yolcu taşıyabilen sürümler 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebiliyor. Proace City’nin yüksek yükleme sığası ise kısa modelde 3.3 metreküp ve uzun sürümde Akıllı Kargo seçeneğiyle 4.3 metreküp olarak öne çıkıyor.

PROACE_CITY_Verso-(6)
Yolcu taşıyabilen sürümler 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebiliyor.

Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75-130 beygir güçlere sahip benzinli ve dizel motorlar yer alırken, 5-6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

PROACE_CITY_Verso-(4)
Çok yönlü tasarımı sayesinde ön yolcu koltukları dahil tüm koltuklar katlanarak maksimum taşıma kapasitesi sağlanıyor.

Kompakt, pratik, konforlu ve çok yönlü tasarım

Proace City camlı van sürümü, hafif ticari taşıtta daha konforlu bir sürüş sunuyor. Kısa ve uzun sürümde üçüncü sıra koltuk da tercih edilebiliyor. Kaydırma özelliği sayesinde yetişkinler de burada rahatlıkla seyahat edebiliyor. Üç ayrı ikinci sıra koltuk tercih edildiğinde, her bir koltukta Isofix çocuk koltuğu bağlantıları bulunuyor ve bu da kompakt hafif ticari sınıfında sunulan eşsiz özelliklerden biri olarak öne çıkıyor. Çok yönlü tasarımı sayesinde ön yolcu koltukları dahil tüm koltuklar katlanarak azami taşıma sığası sağlanıyor.

PROACE_CITY_Verso-(1)
Proace City, sekiz inçlik dokunmatik ekranında, MirrorLink, Apple CarPlay ve Android Auto gibi özelliklerle cep telefonuyla eşleşme imkanı sunuyor. Navigasyon ve online özelliklere buradan erişilirken, sesli komut gibi özellikler de kullanılabiliyor.

Proace City panel van sürümü ise çok yönlü kullanımı, performansı ve verimliliğiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek. Bununla birlikte Akıllı Kargo seçeneği sayesinde, yolcu koltuğunun katlanması ve altındaki kapağın açılmasıyla ekstra taşıma alanı sağlıyor. Ortadaki yolcu koltuğu ise döndürülerek kullanışlı bir masaya dönüştürülebiliyor.

PROACE_CITY_2019-(4)
Proace City panel van sürümü çok yönlü kullanımı, performansı ve verimliliğiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek.

Bununla birlikte Proace City, sekiz inçlik dokunmatik ekranında, MirrorLink, Apple CarPlay ve Android Auto gibi özelliklerle cep telefonuyla eşleşme imkanı sunuyor. Navigasyon ve online özelliklere buradan erişilirken, sesli komut gibi özellikler de kullanılabiliyor. Proace City aynı zamanda cama yansıtmalı gösterge ekranında, sürücüye hız sınırları, navigasyon gibi önemli ayrıntıları gösteriyor.

PROACE_CITY_2019-(1)
Proace City’nin yüksek yükleme sığası kısa modelde 3.3 metreküp ve uzun sürümde Akıllı Kargo seçenegiyle 4.3 metreküp olarak öne çıkıyor.

Toyota Proace City’de güvenlikten de ödün verilmedi. Proace City’nin hem camlı van hem de panel van sürümlerinde bir dizi artırılmış güvenlik özellikleri bulunuyor. Ön Çarpışma Önleyici Sistem, Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi ve sürücü yorgunluk uyarı sistemi gibi özellikler sunuluyor.

PROACE_CITY_2019-(5)
Proace City’nin motor seçenekleri arasında 75-130 beygir güçlere sahip benzinli ve dizel motorlar yer alırken, 5-6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here