UPS, Arrival’a yatırım yaptı ve 10 bin adet elektrikli araç siparişi verdi

0
4437
arrival-VAN_UPS_select-3
UPS, Birleşik Krallık’ta yerleşik Arrival’a 10 bin adet elektrikli araç siparişi verdi.

UPS, Birleşik Krallık’ta yerleşik Arrival’a 10 bin adet elektrikli araç siparişi verdiğini açıkladı. Yüz milyonlarca Euro değerindeki sipariş ile özel olarak tasarlanmış elektrikli araçlar, 2020’den 2024’e kadar Birleşik Krallık, Avrupa ve Kuzey Amerika’da kullanıma girecek. UPS, bu dönemde 10 bin adet daha araç satın alma opsiyonuna sahip. UPS girişim sermayesi kolu da Arrival’a açıklanmayan bir tutarda yatırım yaptığını açıkladı.   

Araçlar Arrival’ın düşük sermaye ve düşük ayakizi kullanan yeni montaj metoduyla mikrofabrikalarda üretilecek. Arrival, UPS ile elektrikli araçlar geliştirmek için ilk kez 2016 yılında ortaklığını açıklamıştı. Yeni verilen araç siparişi ve yeni yatırım, ölçek ekonomisinde amaca uygun elektrikli filoların oluşturulmasını hızlandıracak.

Arrival’ın Generation 2 elektrikli araçları, sıfır yayımlı filoya sorunsuz ve maliyet etkin bir geçiş için UPS’e güçlü ticari ve çevresel faydalar sunuyor.

arrival-VAN_UPS_select-5
Arrival’ın kullanım amacına uygun elektrikli araçlar yaratma teknolojileri UPS’in istediği özelliklerle tam olarak uyuşuyor. UPS ve Arrival, en gelişmiş kontrol ve güvenlik donanımlarına sahip araçları ortak geliştirdi.

Arrival Kurucusu ve CEO’su Denis Sverdlov, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Elektrikli dağıtım vanlarının nasıl kullanıldığı ve sürücüler için nasıl uygun hale getirilebileceği ile ilgili değerli bir anlayış getiren UPS, Arrival için çok güçlü bir ortak. Takımlarımız birlikte, UPS’in sürüş, yükleme/boşaltma, depo ve arka büro operasyonu ihtiyaçlarını karşılayan ve bizim esnek kaykay şasimizi temel alan ısmarlama elektrikli araçları yarattılar. Yeni yatırım ve araç siparişinin iki şirket arasında daha da sıkı bağlar yaratmasından dolayı mutluyum.

UPS Küresel Filo Bakım ve Mühendisliği Başkanı Carlton Rose ise “Arrival ile yatırımımız ve ortaklığımız, UPS’in en yeni teknolojileri devreye almayı hedefleyen dönüşüm stratejisi ile doğrudan bağlantılı. Elektrikli, bağlantılı ve akıllı araç çözümlerinde endüstrinin standartlarını belirleyen bu araçlar, dünyanın en gelişmiş paket dağıtım araçları arasında yer alacak.” dedi.

Arrival, ticari filo sahiplerinin araçlarını ve operasyonlarını özelleştirecek parçalar, sürdürülebilir malzemeler ve yazılım geliştiriyor. Şirketin eşsiz kaykay platformları, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için her ağırlıkta, tipte, boyutta ve şekilde araçların yaratılmasına olanak sağlıyor. Bu araçlar, Arrival’ın dünya çapında talebe yakın alanlardaki mikrofabrikaları sayesinde hizmete sokuluyor.

arrival-VAN_UPS_select-1
Arrival’ın Generation 2 elektrikli araçları, filo sahipleri için yüzde 50 operasyonel maliyet tasarrufu ile alışılageldik araçları maliyet, tasarım ve verimlilikte geride bırakan yeni bir elektrikli araç kategorisi oluşturuyor.

Arrival Strateji Yöneticisi Avinash Rugoobur, yaptığı yorumda şunları söyledi: “Arrival, geleneksel fosil yakıtlı ve mevcut elektrikli araçlardan fiyat, tasarım ve deneyim olarak daha iyi olan Generation 2 elektrikli araçları yarattı. Bu, filo müdürlerine elektriğe geçmek ve elektrik teknolojisinin küresel olarak kabulünü hızlandıracak son derece ikna edici ticari ve çevresel bir neden veriyor. Biz, Arrival’da bunun tamamen elektrikli geleceğe geçişi başlatacak en etkili alanlar arasında olduğuna inanıyoruz.UPS ile ortaklığımız, her ikimizi de paylaştığımız ortak daha temiz hareketlilik vizyonuna doğru götürecek.

UPS Bilişim ve Mühendislik Yöneticisi Juan Perez de şöyle konuştu: “UPS; yenilikçi, geniş ölçekli filo dolum teknolojisi ile birlikte bütünleşik elektrikli araçlar filosu kurmaya devam ediyor. Nüfus artışı, kentlere göç ve e-ticaret gibi mega trendler hızlanmaya devam ettikçe müşterilerimiz ve hizmet ettiğimiz toplum için hem trafik sıkışıklığı hem de kirlilik sorunlarını çözmek için dünya çapında ortaklarla çalışma gerekliliğinin farkındayız. Elektrikli araçlar sürdürülebilir kentiçi dağıtım stratejimizin köşe taşını oluşturuyor. Arrival’da etkin yatırımcı rolü almak, UPS’in dünyanın en gelişmiş elektrikli dağıtım aracını tasarlamada ve üretmede işbirliği yapmasına olanak verdi.

En hızlı büyüyen araç sınıfı olarak yollardaki 300 milyondan fazla benzinli ya da dizel van ve kamyon ile ticari taşıtlar sınıfı taşımacılık yayımlarına önemli bir katkıda bulunuyor. E-ticaretin yükselişi de bu artışa katkı sunuyor. Son on yılda sadece New York kentinde her gün dağıtılan paket sayısı dört kat artarak 1.5 milyona ulaşırken Birleşik Krallık’ta vanların yaptığı yol yüzde 56 arttı. Öngörülebilir güzergahlar ve gece depo dolumuyla birlikte iklim değişikliğini önemli ölçüde etkileme fırsatı, ticari araçları elektriğe sorunsuz bir şekilde geçmek için çok uygun hale getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here