Thermo King, yakıt tasarrufu ile maliyetleri düşürüyor

1
683

Soğuk zincir taşımacılığının en önemli parçası olan soğutucu birimlerde dünyanın en çok tercih ettiği markaların başında yer alan Thermo King, sahip olduğu üstün teknoloji ile sağladığı yakıt tasarrufuyla işletme maliyetlerini düşürürken, çevreye olan etkiyi de en aza indiriyor.

Treyler birimi olarak en çok tercih edilen SLXi modeli yakıt maliyetlerini en aza indirirken, 0.5 °C’deki ısı çalışma aralığı sayesinde performansı daha verimli hale getiriyor ve birimin çalışma ömrü de uzuyor.

Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk

“Kullanırken de kazandırıyor”

Soğuk zincir taşımacılığının en hassas alanlardan bir tanesi olduğunu ve en ufak bir hatanın bile telafi edilemeyeceğini belirten Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Türk, “Gıda maddeleri kolay bozulabilir ürünler olduğundan hammadde aşamasından satış aşamasına kadar gıda güvenliği ve soğuk zincir uygulamalarının titizlikle gerçekleştirilmesi ve denetim altında tutulması gerekmekte. Thermo King markası olarak soğuk zincirin en üst düzeyde sağlandığı ortamlarda düşük yakıt tüketimi ile nakliyecilerimize de işletme giderleri açısından destek sağlıyoruz. Birimlerimizde yer alan GreenTech motoru ve yenilenmiş yapısı ile sektördeki en düşük yakıt tüketimi ve yayım değerlerini sağlamaktayız.” şeklinde konuştu.

TracKing uydu takip, sıcaklık kontrolü ve filo yönetim sistemi, birim ile çift yönlü iletişimi sağlamak amacı ile geliştirildi. Bu sistem tüm verilerin takibinin ve kontrolünün yapılmasına ve birim ayarlarına uzaktan müdahale edilmesine yardımcı oluyor. TracKing sistemi ile soğutucu uzaktan çalıştırılabiliyor ve ayarlanan sıcaklığa müdahale edip değiştirilebiliyor. Bunun yanı sıra standart olarak sunulan USB portu ile de daha kolay ve hızlı veri indirme-yükleme olanağı sağlanıyor.

Thermo King, Türkiye pazarında dizel soğutma sistemlerinde en geniş ürün yelpazesine sahip, Türkiye’ye girmiş ilk dizel cihaz, Türkiye’de monte edilmiş ilk araç kliması gibi bu sektörde ‘ilk‘leri gerçekleştirmiş bir marka olarak öne çıkıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here