İnci Holding’e çeviklik ödülü

0
808
Renault Trucks

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin (TÜAD) en başarılı araştırma projelerini ödüllendirdiği Baykuş Ödülleri’nde İnci Holding, ‘Çevik Dönüşüm Projesi’yle Bronz Baykuş ödülüne layık görüldü.

Otomotiv yan sanayi başta olmak üzere dört farklı sektörde dokuz iştirakiyle faaliyet gösteren İnci Holding, StratejiCo. işbirliğiyle hayata geçirdiği ‘Çevik Dönüşüm Projesi’yle Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ve araştırma sektörünün Oscar’ları olarak kabul edilen Baykuş Ödülleri 2018’de “Meraklı Baykuş” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Sektöre kazandırdığı yenilikçi yaklaşımlarla adından söz ettiren İnci Holding, geleneksel yöntemlerden farklı olarak, plana değil insana odaklı, değer yaratma modeli olarak bilinen ‘Çevik Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirdi. Projenin temel amacının, yüksek işlevli, disiplinler arası ve kendi kendini organize edebilen takımlar kurmak olduğunu vurgulayan İnci Holding İK Müdürü Serap Manisalı, “Ekip olabilmenin önemini kavrayarak, iletişimi artırarak, kişilerin insiyatif aldığı ve kendini geliştirdiği bir kültür oluşturma yolunda, ‘Çevik Dönüşüm Projesi’ni geliştirdik ve benimsedik. Geleneksel yönetim sistemlerinde yaşanan kaynak kayıplarını en aza indirmek ve deneysel çalışma ortamının kullanımına teşvik etmek için geliştirdiğimiz yaklaşımla, şirket içinde yaşanan bir çok bürokratik engeli ortadan kaldırıyoruz. Bu sayede çevik takımlar, iş akışını engelleyen silolardan, uzun onay ve karar süreçlerinden etkilenmeden, yaptığı işin sonucunu olabildiğince hızlı alabiliyor ve sağladıkları başarının dinamizmi ile motive oluyor. Hızlı ve yapıcı geri besleme kültürü ile de gelişime odaklanıyorlar. İnci Holding olarak sektörümüze katkı sunmak için hayata geçirdiğimiz projelerimizin Türkiye’nin saygın kurumlarından olan TÜAD gibi bir dernek tarafından ödüllendirilmek bizler için de bir gurur kaynağı oluyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz