Temsa ve Aselsan’dan yüzde 100 yerli otobüs

0
1921
Temsa Avenue EV

Temsa ve Türk savunma sanayinin önder kuruluşu Aselsan güçlerini birleştirerek Türk otomotiv sanayinin ilk yüzde 100 yerli elektrikli otobüsü Temsa Avenue EV’yi geliştirdiler.

Temsa Avenue EV, 7 Aralık’ta Sabancı Center’da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Orhan Akbaş, Aselsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Murat Üçüncü, Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu, Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Aselsan Genel Müdürü Dr. Faik Eken ve Genel Müdür Yardımcısı Y. Suat Bengür’ün katılımıyla düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı.

8 dakikada tam şarj

Küresel ihtiyaçlar göz önüne alınarak, çevreci bir bakış açısıyla geliştirilen Avenue EV, fosil yakıt yerine sürdürülebilir bir enerji kaynağı olan elektrikle çalışıyor. 8 dakikada tam şarja ulaşabilen hızlı şarj özelliği sayesinde duraklarda kısa süreli şarjlarla kesintisiz hizmet sunuyor. Elektrikli çekiş sistemi ile sıfır karbon yayan çevreci otobüs, aynı zamanda sessiz, konforlu, yüksek performanslı ve son teknolojiye sahip. Klima sistemleri ile yolcu kabini hem soğuk hem de sıcak havalarda konforlu seyahat olanağının yanı sıra araç içi internet ve veri bağlantısı seçeneği de sunuyor. Avenue EV; 35 oturan, 52 ayakta ve 1 tekerlekli sandalyeli yolcu alabiliyor. Geniş iç hacme sahip Avenue EV, Aselsan’ın geliştirdiği yüksek verimli, hafif ve yüzde 100 yerli elektrikli çekiş sistemi sayesinde uzun süre bakım gerektirmeden yüksek verimle hizmet verebiliyor. Araç, tek şarjla 50 – 70 km gidebiliyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Temsa Avenue EV’nin direksiyonuna gecti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz