Scania, dijital bir kumanda paneli sunuyor

0
1959
Scania Smart Dash
Scania, büyük bir adım atarak modüler elektronik mimarisine dayanan ve bir dizi yeni güvenlik özelliğinin eşlik ettiği dijital kumanda paneline sahip kamyon ve otobüsleri piyasaya sürüyor.

Scania, büyük bir adım atarak modüler elektronik mimarisine dayanan ve bir dizi yeni güvenlik özelliğinin eşlik ettiği dijital kumanda paneline sahip kamyon ve otobüsleri piyasaya sürüyor. Dijital kumanda paneli Smart Dash, Scania müşterileri ve sürücüleri için dijital hizmetlerin, artırılmış güvenliğin ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimlerinin önünü açan bir yapı taşı.

Scania Trucks Başkanı Kıdemli Başkan Yardımcısı Stefan Dorski, konuyla ilgili olarak “Bu sunum, Scania’nın taşımacılık ekosistemindeki teklifinde bir adım değişikliğini temsil ediyor. Müşterilerimizin Smart Dash donanımlı araçlarda deneyimleyecekleri, Scania’nın dijitalleşme, bağlanabilirlik ve güvenlik konusundaki bir sonraki seviye teklifinin ve azminin somut bir parçası. Her şey, Scania araçları ile dijital hizmetlerimizi ve çözümlerimizi birleştirirken olağanüstü kullanıcı deneyimleri sağlamakta özetleniyor.” dedi.

Smart Dash, dijital terzi işi çözümler için Scania’nın modüler sistemine uygun olarak geliştirildi. Farklı performans adımlarında geliyor, ancak hepsinin ortak modüler yapısı bulunuyor. Bu sayede My Scania veya Scania Sürücü Uygulaması gibi diğer dijital Scania çözümleriyle kusursuz bir birliktelik sağlıyor.

Stefan Dorski, şöyle devam etti: “Smart Dash’i dijital ekosistemimizin temel bir parçası ve sürücüleri güçlendirmenin harika bir yolu olarak görüyoruz. Araç sürerken her türlü gerekli bilgiye yüksek erişim sağlayacak ve örneğin Scania Sürücü Uygulaması ve My Scania aracılığıyla park ettiklerinde diğer tür görevleri yerine getirmelerine destek olacak. Bu çözümlerin hepsi birbirine bağlı ve gerçekten üretken bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Yeni AB Genel Güvenlik Yönetmeliği, Temmuz 2024’ten itibaren ağır ticari araçlar için güvenlik odaklı çeşitli özellikleri zorunlu hale getirecek. Yeni düzenlemeler, UNECE R155 ve R156, araçlara müdahaleyi önlemeyi ve azaltmayı amaçlayan siber güvenlik teknolojileri için de geçerli olacak. Scania, hem kamyonlar hem de otobüsler için ortak olan yeni bir elektrik sistemi mimarisi geliştirdi. Bu yeni mimari, daha akıllı ve daha hızlı iletişim, daha üst düzeyde siber güvenlik sağlıyor ve yeni taleplere uyum gösteriyor.

Dijital kumanda paneli Smart Dash
Dijital kumanda paneli Smart Dash, Scania müşterileri ve sürücüleri için dijital hizmetlerin, artırılmış güvenliğin ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimlerinin önünü açan bir yapı taşı.

Scania için bu yeni talepler, müşterilerimizi dijitalleşme yolculuklarında destekleyen çözüm odaklı bir mimari yaratma hedefimizle örtüşüyor.” diyen Stefan Dorski, şu açıklamayı yaptı: “Kamyon endüstrisindeki bir sonraki premium deneyim seviyesi, sunduğumuz kamyonun içinde ve çevresinde bağlantılı işlevsellik türüne odaklanacak. Kablosuz güncellemeler ve isteğe bağlı akıllı hizmetler, Scania müşterileri için yeni fırsatlar yaratacak ve artan çalışma süresi ve verimlilikle operasyonlarını daha güvenli ve daha karlı hale getirecek.

Scania, devrilme yan perde hava yastıkları gibi seçeneklerle, kamyon taşımacılığı endüstrisindeki aktif ve pasif güvenlik çözümlerinde temel bir oyuncu konumunda. Scania, yeni nesil kameralar, radar ve duyargalar ile aktif güvenlik sistemlerine olan odağını artırıyor. Yeni destekleyici güvenlik ve uyarı sistemlerinin tanıtılması, sürücülerin yoğun ve sıkışık şehir ortamlarında sıklıkla meydana gelen türden olaylardan kaçınmasına yardımcı olacak.

Stefan Dorski, sözlerini şöyle tamamladı: “Destekleyici güvenlik özellikleri için müşteri beklentilerinin arttığını fark ettik. Binek araç tarafından etki gibi hususlar, bu sistemlerin ne kadar yararlı olduğunun farkına varmak için birçok kişi için ufuk açıcı olabilir. Sadece hayat kurtarmakla kalmayacaklar, aynı zamanda sürücülerin stres seviyelerini ve yüklerini azaltırken üretkenliği artırmaya yardımcı olacaklar ve onları kent ortamında daha rahat hareket eder hale getirecekler.

Scania sahipleri ayrıca navigasyon sistemleri için akıllı bağlantılı haritaları kullanabilecek ve araçları için kablosuz güncellemelerin keyfini çıkarabilecek. Böylece yazılım güncellemeleri için Scania atölyelerine gitme ihtiyacı büyük ölçüde azaltılabilecek. Smart Dash‘in farklı performans adımları, Scania’nın mevcut çözümlerinin yerini alacak ve 2024’ün başlarında üretilecek kamyonlar için şimdi sipariş edilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz