RTEC 2017’de Türk takımları ikinci ayakta

0
1334
Renault Trucks


Renault Trucks’ın satış sonrası yarışması RTEC 2017, Türkiye’den yoğun katılım ile ikinci ayağa başladı. Sadece Türkiye’den 252 kişinin katıldığı 67 takım, RTEC 2017 için yarışıyor. 28 Şubat’ta başlayan 2. ayak, 21 Mart’ta tamamlandı. İkinci ayağı başarı ile tamamlayabilen takımlar, Fransa’daki büyük finalde ülkelerini temsil edecek.

 

Renault Trucks’ın uluslararası platformda satış sonrası ekiplerine yönelik düzenlediği yarışması RTEC 2017’nin Türkiye’deki ikinci ayak heyecanı başladı. Ankara, Gaziantep, Hatay, Mersin, Adana, Bursa, Denizli, İzmir, İzmit, Erzurum, Samsun, ve Trabzon da dahil olmak üzere bir çok ilden 252 kişinin katıldığı 67 takım, mart ayında teorik testlerde yarıştılar. Türkiye’nin birlikte yer aldığı Türkiye Fas Cezayir bölgesinden bu ayağı başarı ile tamamlayan iki takım, Mayıs 2017’de Fransa Lyon’daki Uluslararası Büyük Final’de dünya şampiyonluğu için yarışacak.

 Renault Trucks En İyi Satış Sonrası Ekibi” unvanını kazanmak üzere İstanbul Hadımköy ve Orhanlı’da bulunan servislerdeki ekiplerin yanı sıra As-Sar Otomotiv, Ceyhan Otomotiv, Gökdenizler Otomotiv, İmam Kayalıoğulları, Koçaslanlar Otomotiv, Ömer Ekbiç Otomotiv, Sağlam Motorlu Araçlar ve Özmutlubaş Otomotiv satış sonrası ekipleri ile 18 bayiden toplam 67 takım yarışmaya katıldı.

RTEC 2017 Dünya Şampiyonası için bölgesel organizasyonu yöneten Renault Trucks Türkiye Eğitim Sorumlusu Yüksel Yılmaz yarışma ile ilgili bilgi verirken şunları söyledi: “RTEC yarışması, bu yıl ikinci defa düzenleniyor ve uluslararası katılımın yoğunluğu aslında başarısını gösteriyor. Bu yarışma sayesinde satış sonrası ekiplerimiz birbirleriyle rekabet ederken bilgi ve deneyimlerini de artırıyorlar. 49 ülkeden katılım olduğu için kendilerini uluslararası platformda deneyimlemenin keyfini yaşıyorlar ve başarı için yarışıyorlar. Birinci ayakta Türk takımlarının elde ettiği sonuçlar, bölge olarak Türkiye’yi ön plana çıkarttı. Umarız 2. ayak da aynı başarı ile devam eder ve bir Türk takımını büyük finalde görebiliriz.

Yarışma, iki teorik bölüm ve araçlar üzerinde yapılan son uygulamalı ayak olmak üzere üç bölümden oluşuyor. İlk iki ayakta teorik testler cevaplanıyor. Bu teorik testlerin ardından en iyi 24 ekip, Mayıs 2017’de Fransa Lyon’da düzenlenecek uluslararası büyük finale katılacak. Finalde katılımcılar, Renault Trucks eğitim atölyesinde, uygulamalı testlerde birincilik mücadelesi verecek.

Renault-Trucks_RTEC-2017_Turkey_Gorsel-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz