Güvensoy, maden projeleri için Renault Trucks K serisini seçti

15
13791
Renault_Trucks_Guvensoy_Insaat_Teslimat_Gorsel_6
Güvensoy İnşaat, Çanakkale’nin Çan ilçesinde yer alan maden sahalarındaki projesinde kullanmak üzere 15 adet Renault Trucks K 520 kamyonu teslim aldı.

Güvensoy İnşaat, Çanakkale’nin Çan ilçesinde yer alan maden sahalarındaki projesinde kullanmak üzere 15 adet Renault Trucks K 520 kamyonu teslim aldı.

Güvensoy İnşaat, Çanakkale’nin Çan ilçesinde Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) tarafından işletilen maden sahalarındaki projesinde kullanılan araç filosunu genişletiyor. Ocak 2019’da Renault Trucks K serisi kamyonları maden sahalarında test eden Güvensoy, şubat ayında 13 adet K 520 alımı yapmıştı. Güvensoy, K serisinden memnuniyetleri nedeniyle ikinci parti olarak 15 adet K 520 alımı ile araç parkını 60 kamyona çıkarttı.

Renault_Trucks_Guvensoy_Insaat_Teslimat_Gorsel_1
Çanakkale’deki maden sahalarında gerçekleştirilen araç teslimatına Güvensoy İnşaat firma sahibi Gültekin Güvensoy, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bayi Ağı Geliştirme ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Özgür Fırat ve Bölge Müdürü Gökhan Hıraca katıldı.

Çanakkale’deki maden sahalarında gerçekleştirilen araç teslimatına Güvensoy İnşaat firma sahibi Gültekin Güvensoy, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bayi Ağı Geliştirme ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Özgür Fırat ve Bölge Müdürü Gökhan Hıraca katıldı.

Renault Trucks K serisi kamyonların sahadaki performansına değinen Gültekin Güvensoy, “Maden ve dekapaj çalışmaları, yüksek araç performansı ve dayanıklılığı gerektirir. Operasyonlarımızda aylık 2 milyon ton yük taşıyoruz. Üç vardiyada aralıksız olarak 7 gün, en az 18 saat çalışma gibi ağır bir tempodan bahsediyoruz. Hem tonajlar hem de çalışma koşulları oldukça ağır. Bu durumda kullandığımız araçlarda, performans ve dayanıklılık ilk aradığımız özellikler. K serisini alım yapmadan önce maden sahamızda test ettik ve çok memnun kaldık. Bu nedenle operasyonlarımızın kesintisiz devam etmesi için araç alımlarımızda Renault Trucks’ın inşaat ve maden çalışmalarına özel olarak geliştirdiği K serisine yatırım yaptık.” dedi.

Renault_Trucks_Guvensoy_Insaat_Teslimat_Gorsel_3
Güvensoy, K serisinden memnuniyetleri nedeniyle ikinci parti olarak 15 adet K 520 alımı ile araç parkını 60 kamyona çıkarttı.

Aracın dayanıklılığı da satış sonrası hizmetleri de önemli

Tek araçlarının yükleme ve boşaltma alanları arasında günde ortalama 40 sefer yaptığını kaydeden Gültekin Güvensoy, “Tek sefer 5 ila 5.5 km mesafede ve bir aracımız saatte ortalama 3 sefer yapabiliyor. Sadece bir aracımızın 1 saat çalışmaması bizim için 150 ton eksik yük anlamına geliyor. Bu tarz ağır bir iş yükünde araçlarımızın dayanıklılığı tabi ki çok önemli ancak beklenmeyen arızalar söz konusu da olduğundaki hızlı çözüm de bir o kadar kritik. Bu durumda da satış sonrası hizmetler devreye giriyor. Renault Trucks K serisi seçimlerimizde aracın gücü kadar satış sonrası hizmetlerin gücü de etkili oldu.” şeklinde açıkladı.

Renault_Trucks_Guvensoy_Insaat_Teslimat_Gorsel_2
Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Güvensoy İnşaat firma sahibi Gültekin Güvensoy’a günün anısı nedeniyle bir plaket verdi.

Aylık yakıt tüketimimiz ortalama 1 milyon litre

Madencilik taşıma koşullarında ana kriterlerden birisi olmasa da yakıt tasarrufu, her taşımacılık alanında olduğu gibi önem taşıyor. Gültekin Güvensoy, açıklamasında “Tek seferde 1 litre bile tasarruf sağlasak toplam 15 bin litre anlamına geliyor. Aracın dayanıklılığı ve düşük arıza frekansı daha önemli olsa da K serisinin sunduğu yakıt tasarrufu da küçümsenemeyecek bir avantaj. Yük karşılığı tükettiği yakıt performansından oldukça memnunuz.” diye belirtti.

Renault_Trucks_Guvensoy_Insaat_Teslimat_Gorsel_4
Renault Trucks K serisi kamyonlar, inşaat ve maden gibi zorlu taşımacılık alanlarında hizmet veren müşterilerin gereksinimlerini en ideal şekilde karşılamak üzere geliştirildi.

Dayanıklılık, çalışma konforu, taşıma kapasitesi, çekiş gücü, düşük yakıt tüketimli motoru, tüm uygulama alanları için kolay üstyapı montajı ve özel satış sonrası hizmetler ile Renault Trucks K serisi kamyonlar, inşaat ve maden gibi zorlu taşımacılık alanlarında hizmet veren müşterilerin gereksinimlerini en ideal şekilde karşılamak üzere geliştirildi.

Renault_Trucks_Guvensoy_Insaat_Teslimat_Gorsel_7
Güvensoy İnşaat’ın kamyonları üç vardiyada aralıksız olarak 7 gün, en az 18 saat çalışıyor.

Renault Trucks K serisinin şu ana kadar uygulanan en sıkı testlere tabi tutulduğuna değinen Renault Trucks Türkiye Başkanı Sébastien Delépine, “K serisi, sağlamlık anlamında sınıfında yeni standartlar ortaya koyuyor. Yerden yükseklik mesafesi mükemmel ve pazarda mevcut en iyi yaklaşma açısına sahip. Dolayısıyla yüksek manevra kabiliyeti, maden ve inşaat sahaları gibi zorlu alanlarda büyük avantaj sağlıyor. Her türlü arazide olağanüstü bir çekiş gücünü garanti ediyor. Renault Trucks K Serisi, motor ve şanzıman torku sayesinde yakıt verimliliğini de artırıyor.” dedi. Güvensoy İnşaat’ın K serisini test ettikten sonra alım yapmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Delépine, “Güvensoy, K serisinin güç ve performansının yanı sıra yüksek tonaj ve düşük yakıt özelliklerinden etkilendi. Yükleme kapasitesi ve manevra kabiliyetinin operasyonlarını kolaylaştırması bizleri de memnun etti.” şeklinde konuştu.

15 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here