Rockwell Automation ve PTC, endüstriyel şirketlerin dijital dönüşümünde işbirliğine başladı

1
1079
Renault Trucks

PTC destekli yeni FactoryTalk InnovationSuite endüstriyel şirketlerin karmaşık süreçlerini sadeleştirerek daha yüksek verim sağlayan dijital dönüşüm stratejilerini hızlandıracak.

Rockwell Automation ve PTC, şirketlerin endüstriyel operasyonlarını optimize edebilmelerini sağlayan ve karar vericilere gelişmiş veri ve içgörü sağlayarak verimi artıran bir yazılım olan PTC destekli FactoryTalk InnovationSuite’i bugün piyasaya sunduklarını duyurdu.

 Yeni yazılımın operasyonların tamgörünürlüğünü ve kurum içinde tek bir bilgi kaynağından sistem durumu bilgisi alınabilmesini sağlıyor. İki şirketin işbirliği içinde sunduğu yazılım Haziran ayında stratejik ortaklık duyurulmasının ardından her iki şirketin teknolojilerini entegre eden ilk çözüm.

FactoryTalk InnovationSuite, powered by PTC üretim katındaki operasyon teknolojileri (OT) aygıtlarına bağlantısallığı iyileştiriyor, en çok kullanılan endüstriyel donanımlara hızlı, ölçeklendirilebilir ve güvenli bağlantıyı destekliyor. Bilgi teknolojileri (IT) uygulama ve sistemlerinden gelen verilerle birlikte karar vericiler artık endüstriyel donanımlarının, üretim hatlarının ve şirket genelinde herhangi bir noktadaki tesisin tam bir dijital sunumunu elde edebiliyorlar.

Rockwell Automation

Rockwell Automation EnterpriseAccounts & Software Kıdemli Başkan Yardımcısı John Genovesi, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Çözümümüz şirketlerin sektör, teknoloji ve üretim katı profesyonellerinin uzmanlıklarını birleştirerek IIoT’den faydasa ğlayabilmelerini sağlayan eşsiz bir çözüm. Artık PTC’nin yenilikçi çözümlerini Rockwell Automation’ın öncü analitik çözümlerini ve Üretim Operasyon Yönetimi (MOM) ile bir araya getirerek farklılaşmış bir endüstriyel çözüm yaratıyoruz.

 “En son teknolojilerin sanayiortamlarına uygulanması konusunda kayda değer bir ilerleme sağlıyoruz.” diyen PTC Stratejik Ortaklıklar Direktörü Catherine Knicker ise şunları söyledi:  “Üreticiler dijital teknolojilerin hızla değiştiğini gördü; fakat iş yapış şekilleri hala geleneksel işler için geliştirilen uygulamaları takip ediyor. Bu yeni çözüm şirketlerin daha kısa sürelerde değer yaratmasına yardımcı olacak ve operasyonel zekaya daha kapsamlı bir yaklaşımla faliyetlerindeki bariyerleri yıkarak rekabetçi güçlerini yeniden keşfetmelerini sağlayacak.


Bu ortak çözümlere dahil olanlar yazılımlar ise şöyle: FactoryTalk Analytics ve MOM platformları, PTC’nin Kepware endüstriyel bağlantısallık çözümünü de içeren ThingWorxEndüstriyel IoT Platformu ve Vuforia artırılmış gerçeklik. Yeni ortak çözümdeki uygulamaların ana özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Sezgisel, kullanıcı dostu arayüzler kullanıcılara çoklu IT ve OT kaynaklarından verileri birleştirerek ve rollerine göre özelleştirerek operasyonlarına genel bir bakış sağlıyor. Örneğin, bir operasyon müdürü bir tesisin ya da birden fazla tesisin genel performansını, toplam donanım verimini (OEE) özel bir donanım ve etken ayrıntısına girmeden inceleyebilir.
  • IT ve OT kaynaklarının otomatikleştirilmiş gelişmiş analitiği, çok büyük ölçekte ham veriyi eyleme geçilebilen ve proaktif bilgiye dönüştürerek performansı artırıyor ve arıza sürelerini kısaltıyor. Güçlü yapay zeka (AI) teknolojilerinin de desteğiyle karmaşık analitik süreçler sadeleştirilebiliyor ve kullanıcılar herhangi kritik bir arıza öncesinde olaylara proaktif bir şekilde tepki verebiliyor.
  • fiziksel dünyadaki dijital verilerin daha verimli ve etkin bir şekilde kullanılmasını sağlıyor. AR sayesinde daha verimli eğitimler yapılabiliyor, daha fazla bilgi paylaşılabiliyor ve ilk seferde doğru şekilde onarma oranları artıyor. Bu çoklu çözüm sayesinde bakım sırasında dijital iş emirleriyle gerçek zamanlı performans ve hizmet geçmişi bilgileri teknisyene sağlanıyor, böylece teknisyenler ekipmandaki arızayı ilk seferde daha iyi teşhis edip onarabiliyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz