RENAULT EZ-FLEX: Kişiye özel teslimatta yenilikçi bir deneyim

2
1459
Renault_EZ-FLEX-01
• Renault EZ-FLEX, yeni teslimat konseptine uygun yenilikçi ve benzersiz bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Elektrikli, internet bağlantılı, kompakt ve atak bir hafif ticari taşıt olan Renault EZ-FLEX, şehirlerdeki sürdürülebilir mobilite ve teslimat verimliliğini artırmak için tasarlandı. EZ-FLEX, teslimat işi yapanlar için kusursuz bir çalışma ortamı sunuyor.

EZ-FLEX: Kentiçi teslimat için tasarlanmış bir taşıt

Renault EZ-FLEX, kentiçinde pratik bir şekilde hareket etmek için tasarlanmış kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek bir taşıt olarak öne çıkıyor.

EZ-FLEX, 3,86 m uzunluk ve 1,65 m genişliğinin yanı sıra 1,88 m yüksekliği ile park kolaylığı sağlıyor. Kompakt kokpiti sayesinde, 3m3 hacim ile, boyutlarına göre son derece geniş bir yükleme sığasına sahip olan model, hafif ticari taşıt kullanım özelliklerinden de taviz vermemiş oluyor. 4,5 metre dönüş çapı, araca mükemmel bir manevra kabiliyeti sağlıyor.

Renault_EZ-FLEX-05
EZ-FLEX, günlük teslimat konusundaki ihtiyaçların daha iyi anlaşılabilmesi ve gerekli tüm verilerin toplanabilmesi için Avrupa’da bu alanda çalışan profesyonellerin kullanımına verilecek.

Renault EZ-FLEX’te her şey kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Kolay erişime sahip geniş sürücü kabini; sürüş bilgilerine kolay ve hızlı erişim sağlayan gösterge paneli, geniş görüşün yanı sıra basit ve kullanışlı araç kumandalarına sahip. Araçta sunulan hizmet ve uygulamalara ek olarak, farklı profesyonel kullanımlara yönelik uygulamalar da bulunuyor. Arka yük bölmesi, yüksekliği (yerden 760 mm yükseklikte) ve kolay erişimi sağlayan kapılar sayesinde ergonomik özelliklere sahip. EZ-FLEX, farklı profesyonel ihtiyaçları karşılayabilecek çeşitli modüler sisteme sahip.

Kent merkezlerinde kullanılabilen ve 100 km menzile sahip elektrikli EZ-FLEX, kentiçi teslimat ihtiyaçlarına göre tasarlandı (kentiçi teslimatın günlük kilometresi ortalama 50 km’dir).

Renault_EZ-FLEX-06
EZ-FLEX, 3,86 m uzunluk ve 1,65 m genişliğinin yanı sıra 1,88 m yüksekliği ile park kolaylığı sağlıyor. Kompakt kokpiti sayesinde, 3 metreküp hacim ile, boyutlarına göre son derece geniş bir yükleme sığasına sahip olan model, hafif ticari taşıt kullanım özelliklerinden de taviz vermemiş oluyor.

EZ-FLEX: Yenilikçi ve benzersiz bir deneyim

10 civarında Renault EZ-FLEX, Avrupa’da bu alanda hizmet veren profesyonel şirketlere 2 yıl boyunca denetilecek.

Renault EZ-FLEX’te kullanıcıların geri bildirimlerinin daha iyi okunmasını sağlayacak duyargalar bulunuyor. Konum, menzil, sürat ve duraklamalar gibi çeşitli veriler toplanacak ve günlük kullanımların anlaşılabilmesi amacıyla, bu veriler gerçek zamanlı olarak veya günde bir kere internet bağlantı özelliği sayesinde bir araya getirilmek üzere yüklenecek.

Renault_EZ-FLEX-04
Renault EZ-FLEX’te her şey kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Kolay erişime sahip geniş sürücü kabini; sürüş bilgilerine kolay ve hızlı erişim sağlayan gösterge paneli, geniş görüşün yanı sıra basit ve kullanışlı araç kumandalarına sahip.

Bu verilerin analizinin, profesyonellerle birlikte yapılması Renault’ya, güncel kentiçi lojistik ihtiyaçlarına uygun araçlar tasarlama imkanı sağlayacak. Renault, kentiçi yük taşıma ile ilgili ortak bir vizyon elde etmek amacıyla, tüm ekosistem bileşenlerini de göz önünde bulundurarak fiili şartlarda bir aracı ve hizmetlerini test etmeyi hedefliyor.

Bu deneyimleme ile Renault, yarının inovasyonuna hazır olmak ve otomobil tasarlamak için yeni bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Renault_EZ-FLEX-03
Arka yük bölmesi, yüksekliği (yerden 760 mm yükseklikte) ve kolay erişimi sağlayan kapılar sayesinde ergonomik özelliklere sahip. EZ-FLEX, farklı profesyonel ihtiyaçları karşılayabilecek çeşitli modüler sisteme sahip.

EZ-FLEX: Yarının mobilitesini hazırlamak

Hızlı şehir göçü nedeniyle 2030 itibariyle dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlasının şehirlerde yaşadığı bir dünyada sadece insanların bir yerden bir yere ulaşımı değil eşyaların da dolaşımı önemli hale geliyor: sürat, esneklik ve güvenilirlik tüketicinin en önemli beklentileri olarak öne çıkıyor. Teslimat hızı ve özenine yönelik ihtiyacın giderek artmasıyla, şehir ve şehir merkezlerinde, bu konudaki yönetmelikler giderek daha sıkı hale geliyor.

Herkes için bugünün ve geleceğin sürdürülebilir mobilitesini sağlamak amacı ile hareket eden Renault Grubu, EZ-PRO kavram otomobilinden sonra, Renault EZ-FLEX ile geleceğin mobilitesine yönelik keşif çalışmalarına devam ediyor.

Renault_EZ-FLEX-02
Renault EZ-FLEX’te kullanıcıların geri bildirimlerinin daha iyi okunmasını sağlayacak duyargalar bulunuyor. Konum, menzil, sürat ve duraklamalar gibi çeşitli veriler toplanacak ve günlük kullanımların anlaşılabilmesi amacıyla, bu veriler gerçek zamanlı olarak veya günde bir kere internet bağlantı özelliği sayesinde bir araya getirilmek üzere yüklenecek.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here