Renault Trucks’tan karınca vitesli otomatikleştirilmiş şanzıman: “Optidriver Xtended”

0
1988

Renault Trucks, C serisi ve K serisi inşaat kamyonları ve çekicileri için karınca vitese sahip yeni otomatikleştirilmiş şanzımanı “Optidriver Xtended”i ürün yelpazesine ekledi. Birinci vitesinkinden daha yüksek tahvil oranlarına sahip olan karınca vitesleri; C serisi ve K serisi kamyonların ve çekicilerin özellikle dik yokuşlardaki kalkış, tırmanma, iniş ve yol alma yeteneğini artırarak Renault Trucks inşaat serisi kamyon ve çekicilerinin zorlu inşaat ve arazi koşullarındaki hareket kabiliyetini daha da yükseltiyor, ayrıca çok çok düşük hızlarda sabit hızla yol almayı mümkün kılıyor.

Renault Trucks’ın C serisi ve K serisi inşaat kamyonları ve çekicileri, müşterilere bundan böyle birinci vitesinkinden daha yüksek tahvil oranlı, dolayısıyla da ekstra güçlü karınca vitesleriyle donatılmış yeni otomatikleştirilmiş şanzıman “Optidriver Xtended” ile de sunulabiliyor olacaklar. Müşteriler, ihtiyaçlarına göre, birinci vitesin aşağısına yerleştirilen bir veya iki adet “karınca vitesi” seçebilecekler. Bu özellik ile müşteriler, Renault Trucks C serisi ve K serisi kamyonlarını ve çekicilerini oldukça yavaş hızlarda (0.7 ve 2 km/s arasında) tamamen güvenli ve hassas bir şekilde kullanabilecekler.

Renault Trucks‘ın yeni otomatikleştirilmiş şanzımanı “Optidriver Xtended”, C serisi ve K serisi kamyonların ve çekicilerin özellikle tam yüklüyken, çok dik yokuşlardaki, tepelerdeki kalkış, tırmanma, iniş ve yol alma yeteneğini artırarak C serisi ve K serisinin çok zorlu sürüş koşullarındaki manevra yeteneğini, sürüş güvenliğini ve konforunu yükseltiyor. “Optidriver Extended” öte yandan asfalt döküm işlemleri gibi kamyonların ve çekicilerin çok çok düşük, sabit hızlarda yol almasını gerektiren durumlarda sürüşü kolaylaştırarak iş verimini ve güvenliğini artırıyor. “Optidriver Xtended”, aynı zamanda debriyaja daha az yük binmesini sağladığı ve debriyajın ömrünü uzattığı için müşterilerin işletme maliyetlerini de azaltıyor.

“Optidriver Xtended”ın 13 vitesli yavaş sürümü (son vitesi 0.79:1 oranlı “over-drive” şanzımanlarda) inşaat ve ağır inşaat sektöründe çalışan C serisi ve K serisi müşterilerinin yanı sıra, 80 tonu aşan ağır taşımacılık işleri ile süpürme ve asfalt makineleri gibi sabit, hayli yavaş hareket gerektiren uygulamalarda faaliyet gösteren C serisi ve K serisi müşterileri için tavsiye ediliyor. “Optidriver Xtended”ın 14 vitesli ekstra yavaş sürümü ise (son vitesi 1.00:1 oranlı “direct-drive” şanzımanlarda ve son vitesi 0.79:1 oranlı “over-drive” şanzımanlarda) sadece taş ocağı, maden, orman, petrol ve gaz sahaları gibi uygulamaların zorlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış, birden çok dingilden çekişli C serisi ve K serisi kamyonları ve çekicileri için mevcut bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz