Renault Trucks, Lyon’da yeni Ar-Ge Merkezi kuracak

0
636
Fransız üretici Renault Trucks, Saint-Priest’te yeni bir çevreci Ar-Ge merkezi kuracak.

Fransız üretici Renault Trucks, Saint-Priest’te yeni bir çevreci Ar-Ge merkezi kuracak. 11 bin 300 metrekareden fazla alana sahip olacak merkez 2021’in ilk yarısında açılacak.

Bu önemli proje Volvo Grup’nun ikinci en büyük Ar-Ge merkezi olan Lyon yerleşkesinin önemini artıracak.

Bu merkez, Renault Trucks ve Volvo Grup tarafından oluşturulan beş yıllık yapısal programın bir parçası. Merkezin hedefi markayı yenilikler için hazırlamak ve olabilecek en iyi şartlarda şirketin uzmanlığını tek bir yerde bir araya getirmek.

Farklı bölümler tamamen yeniden tasarlanan ve yeniden düzenlenen binada bir arada çalışarak Renault Trucks ve grubun diğer markaları için projeler geliştirecek.

Yakınlık, bilgi paylaşımı, akıcılık: yeni, daha rekabetçi bir organizasyonun temelleri

Sinerji yaratmak, yenilikçiliği artırmak ve gelecek Renault Trucks ve grup ürün yelpazelerinin başarısını yükseltmek amacıyla Saint-Priest’teki yeni Ar-Ge merkezi, Lyon yerleşkesindeki bin 400 mühendise ek olarak binden fazla uzman istihdam edecek. Bu da yeni merkezi Fransa’daki en büyük ilk 10 araştırma ve geliştirme merkezi arasına sokacak. Mühendisler ve araştırmacılar satınalma takımlarıyla birlikte çalışacak. Amaç, çalışanlar arasındaki etkileşimi kolaylaştırmak ve gelecekteki kamyonlar için geliştirme projelerinin gerçekleştirilmesini hızlandırmak. Üç katlı binada tamamen yeni organizasyon yaklaşımı farklı alanlardaki takımlar arasındaki işbirliğini artıracak, Bu da marka için üretilen projelerin ve yeniliklerin başarısı için çok önemli.

Ofislerden açık alanlara ve yaratıcı alanlara kadar tüm bina yenilikçiliği ve bilgi paylaşımını artırmak için tasarlandı.

Sinerji yaratmak, yenilikçiliği artırmak ve gelecek Renault Trucks ve grup ürün yelpazelerinin başarısını yükseltmek amacıyla Saint-Priest’teki yeni Ar-Ge merkezi, Lyon yerleşkesindeki bin 400 mühendise ek olarak binden fazla uzman istihdam edecek.

Eko-tasarım, işte mutluluk ve maliyet optimizasyonu: yüzde 100 lyon üretimi

Yeni bina, sürdürülebilir geliştirme uzmanı ETAMINE tarafından desteklenen ARCHIGROUP firması tarafından inşa edilecek. Bina, Fransız yasalarının gerektirdiğinden yüzde 25 daha az enerji tüketecek. Yeni merkez, en yeni ve en sıkı Yüksek Kaliteli Çevre ölçütlerine (Sürdürülebilir Binalar için NF HQE Çevre Sertifikası) uygun olarak tasarlandı.

Bu proje için gereken 33 milyon Euro’luk yatırımı en uygun hale getirmek amacıyla sadece satın alım maliyetlerini değil; bakım, enerji, sarf malzemesi ve atık yönetimi maliyetlerini de içeren tüm yaşam ömrü dikkate alındı.

İki yıl sürecek çalışma

Yeni Ar-Ge merkezinin inşaatına 2019 yazında başlanacak ve kendini verimliliğe ve sürdürülebilirliğe adayan yenilikçi üreticinin bir yansıması olacak. Merkezin 2021’in ilk yarısında açılması planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here