Prometeon, taşımacılık profesyonellerine yeni markası ANTEO’yu tanıttı

8
1565
Prometeon-Anteo-Scania
Prometeon Lastik Grubu'nun optimum performans ve güvenilirlik ile birlikte anında ekonomik faydalar sunan yeni küresel kamyon ve otobüs lastiği markası ANTEO, Milano'da Hangar Bicocca'da tanıtıldı.

Dünyanın endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek şirketi Prometeon Tyre GroupPrometeon Lastik Grubu, optimum performans ve güvenilirlik ile birlikte anında ekonomik faydalar sunan yeni küresel kamyon ve otobüs lastiği markası ANTEO‘yu tanıttı.

Prometeon, ANTEO markası ile tek markalı bir kültürden çok markalı bir yaklaşıma geçiş yaparak ürün yelpazesini kamyon ve otobüs lastiği alanında tüm pazar sınıflarını ve fiyat gruplarını kapsayacak şekilde genişletiyor. Yanınızdaki dev sloganıyla tanıtılan ANTEO, tüm pazarlarda “anında ekonomik çözüm arayan” müşterilerin işletme maliyetlerini düşürürken en uygun performansı sağlayan yeni bir lastik yelpazesi olarak pazara giriyor.

Prometeon-Top-Management
Prometeon Başkanı ve CEO’su Giorgio Bruno (soldan ikinci), Prometeon COO’su Gregorio Borgo (ortada), Prometeon Avrupa CEO’su Marco Solari (sağdan ikinci) ve Prometeon CTO’su Alexandre Bregantim (en sağda), Prometeon’un yeni markası ANTEO’nun Milano Hangar Bicocca’daki dünya tanıtımında birer konuşma yaparak soruları yanıtlandırdılar.

Prometeon Lastik Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Giorgio Bruno, ANTEO ile ilgili olarak şunları söyledi: “Premium (ayrıcalıklı ve yüksek kaliteli) ürün vaadimiz, Prometeon teknolojisine sahip Pirelli markalı ürünlerden oluşuyor. Aynı zamanda kendi marka yelpazemizi oluşturmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. ANTEO, bu yelpazenin ilk markası olup aynı zamanda kamyon – otobüs odaklılığımızı da teyit etmektedir. Bu adımı, iş ortaklarımız ve şirketimiz için değer yaratmak amacıyla atıyoruz.”

Anteo-PROD-01
ANTEO PRO D özellikle çeker dingilde uzun yol kullanımı için geliştirildi.

Prometeon’un yeni küresel pazar stratejisi

Prometeon, yeni küresel stratejisine paralel olarak ANTEO’nun tanıtımından başlayarak bayileri ve hizmet ortakları ile birlikte lastiklerin hizmetlerle, gerekli sistemlerle ve teknolojik çözümlerle birlikte ele alındığı bir “platform” yaklaşımını benimseyecek. Genişleyen Prometeon bayi ağı, önümüzdeki aylarda tanıtımı yapılacak olan yeni teknik servis ve lastik yönetim hizmetleri sunacak.

Prometeon COO’su (Operasyonlardan Sorumlu Dünya Başkanı) Gregorio Borgo ise “Prometeon olarak ‘premiumlaşma’ olarak adlandırdığımız stratejimiz; teknoloji ve güvenlik açısından daima en yükseği hedefleyen DNA’mız temelinde ve çoklu marka stratejimiz paralelinde müşterilerin farklı ihtiyaçlarına göre tasarlanmış performansı kapsamlı bir ürün yelpazesi halinde sunmaktır.” dedi.

Anteo PROS-01
ANTEO PRO S özellikle otobüs ve kamyonların ön dingilinde uzun yol kullanımı için geliştirildi.

ANTEO ürün yelpazesi

ANTEO markası altı farklı ürün serisi içeriyor:

PRO S, PRO D, PRO T – özellikle yol içi kullanım  koşulları için

MOVER M, MOVER S, MOVER D – özellikle yol içi/yol dışı kullanım & inşaat sahaları  için

Yeni kamyon ve otobüs lastiği markası ANTEO, Prometeon’un Mısır’daki fabrikasında premium ürünler ile aynı kalite standartlarında üretiliyor.

Güvenlik konusuna özel olarak odaklanılarak geliştirilen yeni ANTEO markası, ıslak zeminde mükemmel tutuş performansı ile bugün pazarda sınıfının en iyileri arasında yer alıyor.

Anteo-PROT-01
ANTEO PRO T treylerlerde özellikle uzun yol kullanımı için geliştirildi.

ANTEO markalı ürün serilerinin bazı özellikleri:

  • Lastik ömrü boyunca performansı garanti etmek için optimize edilmiş taban bileşimi
  • Kaplanabilirlik
  • M+S ve 3PMSF markalaması sayesinde 4 mevsim kullanım
  • Topuğu çevreleyen takviye ile güçlü topuk ve yapısı tüm bileşenleri ile geliştirilmiş sağlamlık ve dayanıklılık

Prometeon CTO’su (Teknikten Sorumlu Dünya Başkanı) Alexandre Bregantim de “Bu markayı, teknolojik mirasımızdan güç alarak, Avrupa, Türkiye ve Brezilya’daki gerçek yaşam koşullarında test ederek geliştirdik. Teknolojik mükemmeliyetimizin üzerine inşa ettiğimiz ANTEO’yu tüm farklı coğrafyaların özel ihtiyaçlarına göre özelleştirdik.” açıklamasında bulundu.

Anteo-MOVERD-01
ANTEO MOVER M, MOVER S ve MOVER D serileri özellikle yol içi/yol dışı kullanım ve inşaat sahaları için geliştirildi.

75 ülkenin yönetimini üstlenen Prometeon Türkiye, hem pazar payını hem de ihracatını artıracak

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi, Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon Lastik Grubu, geçtiğimiz aylarda Türkiye’de gerçekleştirdiği 115 milyon Dolar’lık yatırımın ardından çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. 2018’i hedeflerine paralel bir şekilde geride bıraktıklarını belirten Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz, 2019’da da pazar payını büyütmeye devam edeceklerini vurguladı.

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Türkiye, Prometeon Lastik Grubu’nun Avrupa ticaretinin önemli bir kısmını Türkiye üzerinden gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye olan inancının ve güveninin bir göstergesi olarak, 115 milyon Dolar’lık doğrudan yabancı yatırım planını duyuran Prometeon, hem Türkiye’deki pazar payını artırmak hem de 2020 itibariyle 250 milyon Dolar’lık ihracat hacmine ulaşmak hedefiyle çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

YILMAZ-GUNVARAN-SENOCAK-01
Prometeon Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar CEO’su Alp Günvaran, Prometeon Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak ve Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz, Prometeon’un yeni markası ANTEO’nun Milano’daki tanıtımında hazır bulundu.

Yatırım sonucunda 250 milyon dolarlık ihracat hacmine ulaşacak

Bugün, Prometeon Lastik Grubu’nun toplam üretiminin %20’sinin İzmit’teki fabrikada gerçekleştiğinin altını çizen Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz, “Yatırım planının tamamlanmasından sonra bu oran yüzde 30’a yükselecek. Yeni yatırım yüksek teknoloji lastik üretimine odaklanacak. Türkiye olarak kamyon lastiği üretimimizin yüzde 50’sini ihraç ediyor; ihracatın 2/3’ünden fazlasını Avrupa’ya gerçekleştiriyoruz. Yatırımla birlikte İzmit’teki fabrikamızda lastik üretim kapasitemizi yüzde 75 oranında artırıyoruz. Yeni yatırım ile 2020 itibariyle halihazırda 125 milyon USD olan ihracat hacmini iki katına ulaştırmayı hedefliyoruz. Premium lastiklerde Avrupa en önemli ihracat pazarımız olmaya devam ederken, Türkiye’nin dış ticaret dengesine önemli bir katkı sağlayacağız” diye konuştu.

Prometeon_Anteo-Pro-D-S-T-01
ANTEO PRO S, PRO D ve PRO T

Türkiye’deki planlarını uzun vadeli bir bakış açısıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Yılmaz, “2019 yılını güçlenerek geride bırakacağımızı öngörüyoruz. Sadece ürünlerimizle değil aynı zamanda hizmetlerimizle de müşterilerimize değer yaratıyoruz. Bugün filoların maliyetlerine baktığımızda ilk sırada yakıtın, ikinci sırada lastiğin yer aldığını görüyoruz. Nakliye sektörünün daha fazla tasarrufa odaklanarak kilometre başına daha düşük maliyet sunan markalara yöneldiğini biliyoruz. Bu doğrultuda ProTruck çözüm ailemiz ile müşterilerimizin operasyonel maliyetlerini minimize edecek, mevcut işlerini en verimli şekilde sürdürmelerine imkan tanıyacak ve tasarruf sağlayacak bir değer sunuyoruz. Bu da Prometeon olarak bizim sürdürülebilir büyümemize katkı sağlıyor.” dedi.

Prometeon-Anteo-Mover-D-S
ANTEO MOVER S ve MOVER D

Türkiye Avrupa’daki ticari lastik kullanımı alanında en büyük pazarlardan biri

Türkiye lastik pazarının Avrupa’daki endüstriyel ve ticari lastik kullanımı alanında en büyük pazarlardan bir tanesi olduğunu da sözlerine ekleyen Yılmaz, “Türkiye’nin coğrafi konumu gereği önemli bir ulaşım hattı üzerinde olması taşımacılık ve lojistik faaliyetlerinin çok yoğunlaşmasına sebebiyet veriyor. Türkiye’nin bir tarım ülkesi olması zirai araçların yoğunluğunu getiriyor. Üçüncüsü ise Türkiye’deki karayolu taşımacılığının oranının çok yüksek olması. Tüm bu faktörleri bir araya getirdiğimizde, Türkiye’nin sahip olduğu ciddi potansiyel gözler önüne seriliyor.” dedi.

Prometeon Türkiye, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Pazarlama Müdürü Ali Yılmaz

75 ülkenin yönetim üssü Türkiye, toplam cironun yaklaşık 3’te birini elinde tutuyor

Prometeon Lastik Grubu içinde önemli bir yönetim, üretim ve yetenek merkezi konumunda bulunan Prometeon Türkiye, grubun dünyadaki 4 ana bölgesinden biri. Türkiye, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi’nin ve bu bölge içindeki 75 ülkenin yönetim üssü konumunda bulunuyor. Prometeon Lastik Grubu’nun yıllık toplam cirosunun yaklaşık 3’te biri Prometeon Türkiye ofisi tarafından yönetilen bölgede gerçekleştiriliyor. 1960 yılında kurulan, Türkiye’nin ilk lastik fabrikası ve ilk lastiği üreten tesisi olan İzmit fabrikası, bugün 1 milyona yakın yıllık üretim sığasıyla Türkiye’ye mühendislik gücü ve önemli bir ihracat desteği sunmaya devam ediyor. Ayrıca, grup içinde bir yetenek üssü olarak da konumlanan Prometeon Türkiye’den son iki yılda 20 Türk yönetici Avrupa’dan Çin’e pek çok uluslararası göreve atandılar. Türkiye bu yönüyle de Prometeon dünyasında bir yetenek üssü olarak anılıyor.

Prometeon-ProTruck
Prometeon Türkiye, ProTruck markası ile premium marka Pirelli ticari lastikleriyle beraber sunduğu hizmetlerle müşterilerin lastiklerinden en yüksek verimi almalarına destek olmayı ve ana işlerine odaklanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Prometeon ve Pirelli, Mart 2017’den beri iki ayrı şirket olarak faaliyet gösteriyor

Prometeon ve Pirelli şirketleri, Mart 2017’den bu yana farklı ürün kategorilerinde uzmanlaşmış iki ayrı şirket olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Prometeon Lastik Grubu -eski adıyla Pirelli Industrial– Pirelli markalı endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üretim ve satışını gerçekleştiriyor ve tüm dünyada endüstriyel lastik odaklı tek şirket olarak, Pirelli ticari markasıyla kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi lastikleri üretmeye ve 160 ülkede satışa sunmaya devam ediyor.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here