PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, dünyadaki en zorlu rallilerde yarışmaya hazır

0
1462

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, iki büyük ralli yarışına katılacak. Anton Van Genugten ve Arthur Ardavichus, Dakar 2018’de yer alırken; takım önderi Gerard De Rooy ve Wuf Van Ginkel Africa Eco Race 2018’de yarışacak.

Dakar 2018’in ilk aşaması 6 Ocak’ta Lima’da başlayacak. Toplamda 9 bin km uzunluğundaki 14 aşamadan oluşan rota; Peru, Bolivya ve Arjantin’den geçerek Córdoba’da sonlanacak.

Afrika Eco Race resmi olarak 31 Aralık’ta Monaco’da başlıyor. İlk aşaması 2 Ocak’ta Nador’da başlayıp Dakar’da sona erecek ralli toplamda 6500 km sürecek. Ralli, beşi Fas, altısı Moritanya ve biri de Senegal’de olan 12 aşamadan oluşuyor.

İki ralli, iki kıta ve dünyadaki en zorlu rotalarda başarıya ulaşmak için yarışan bir takım. PETRONAS De Rooy IVECO Takımı, bu yıl dört IVECO Powerstar aracıyla iki farklı yarışa katılarak son derece zorlu arazilerde mücadele edecek. Artur Ardavichus ve Ton Van Genugten Dakar 2018’de; Takım önderi Gerard De Rooy ve Wuf Van Ginkel ise Africa Eco Race 2018’de yarışacak.

IVECO sekiz yıl boyunca PETRONAS De Rooy IVECO Takımı‘nın resmi tedarikçisi olacak ve takıma araç, motor ve yedek parça sağlayacak. IVECO Powerstar araçları, mühendisliği CNH Industrial’ın aktarma organları markası olan FPT Industrial tarafından özel olarak yapılan 1000 beygir güce sahip IVECO Cursor 13 motorlarıyla donatıldı.

DAKAR 2018

Başlangıçtan itibaren 40’ıncı, Güney Amerika’daki ise 10’uncu yarış olan Dakar 2018 başlangıçtan itibaren yüksek standartlar öne sürüyor: Yarışmacılar Lima’dan yarışa başlayacak ve kısa sürede zorlu Peru kumullarıyla yüzleşecek. Dakar rallisi daha sonra çölden ayrılarak daha hızlı bir rota ve 2500 metrelik rakıma uyum sağlamak için Bolivya Altiplano dağlarına yönelecek. Arjantin’de ise Super Fiambalá aşamasıyla ralli en zorlu bölümüne geçecek.

Kazak Artur Ardavichus, yardımcı pilot Serge Bruynkens ve makine teknisyeni Michel Huisman ile 508nolu IVECO Powerstar aracında yarışacak. PETRONAS De Rooy IVECO takımının en yeni üyesi, ilk defa 2017 Silk Way Rallisi’ne katıldı ve yarışı dördüncü sırada tamamladı.

Hollandalı kaptan Ton Van Genugten, yardımcı kaptan Peter Willemsen ve makine teknisyeni Bernard der Kinderen de Dakar rallisinde PETRONAS De Rooy IVECO Takımı için 509 nolu IVECO Powerstar araçta yarışacak.

AFRICA ECO RACE 2018

10’uncu defa gerçekleşecek olan Africa Eco Racee bu yıl rekor sayıda yarışçı katılacak. 100’den fazla araç; neredeyse 200 yarışçı, sürücü ve yardımcı kaptan 31 Aralık’ta Monaco’dan yarışa başlayacak. Gerard De Rooy, IVECO Powerstar aracında birinci yarışı kazanan ve 15 katılımcı kamyonun favorisi olan babasının adımlarını takip edecek.

Resmi başlangıç ve Monaco’dan Sete’de feribota biniş tarihi olan 31 Aralık’tan 14 Ocak’a kadar yarışmacılar Fas, Moritanya ve Senegal’i geçerek Dakar’daki efsanevi Lac Rose’a ulaşarak olağanüstü bir kapanış yapacaklar. Kaptanlar, dayanıklılıklarını ve navigasyon becerilerini sonuna kadar zorlayan bir macerada, yarısından fazlası Fas ve Moritanya’daki Sahra Çölü’nü de kapsayan özel aşamalardan oluşan toplam 6 bin 500 km’yi katedecekler.

 Takım önderi Gerard De Rooy, 400 nolu IVECO Powerstar aracında deneyimli yardımcı pilot Moi Torrallardona ve makine teknisyeni teknik desteği Darek Rodewald ile yarışacak.

 Wuf Van Ginkel, yardımcı pilot Erik Kofman ve makine teknisyeni Bert van Donkelaar ile ikinci IVECO Powerstar (403 nolu) aracında yer alacak.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı ortak sponsorları

Takım sponsorlarına bu yıl, iki rallide de adı ilk defa duyulan İtalyan yükleyici vinç üreticisi Fassi Gru katıldı. İtalyan üreticiler arasında pazar önderi olan Fassi Gru, dünyanın dört bir yanına vinç ihraç ediyor ve destek sağlıyor.

CNH Industrial’ın motorların yanı sıra dingil ve aktarma organlarıı tasarlayan ve üreten markası olan FPT Industrial, PETRONAS De Rooy IVECO Takımı‘nın teknik sponsoru olacak.

Sparco, dünya çapında otomotiv ve motosiklet sporları güvenlik giysileri ve ayakkabıları tasarlıyor, üretiyor ve satıyor. Şirket, takımın kaptanlarına motor sporları yarış giysileri ve aksesuvarları sağlayacak.

PETRONAS De Rooy IVECO Takımı’nın isim sponsoru ve teknik ortağı olan PETRONAS Lubricants International, ralli ve destek araçlarına yağlar ve işlevsel sıvılar sağlayacak. Takım, özellikle toplam motor koruması, artırılmış verimlilik ve performans için özel olarak tasarlanmış olan gelişmiş katkı teknolojisiyle formülleştirilmiş PETRONAS Urania premium motor yağını kullanacak.

Yarışlarla ilgili tüm gelişmeler şu adresten takip edilebilecek: www.iveco.com/TeamPetronasDeRooyIveco

IVECO, Güney Amerika ve Afrika’dan günlük güncellemeleri adım adım takip ederek hayranlarını ralli boyunca www.iveco.com/TeamPetronasDeRooyIveco adresinden haberdar edecek. Aynı şekilde IVECO’nun sosyal medya kanalları da en son haberleri, raporları, videoları ve fotoğrafları her gün güncel tutulacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz