Orkun Group, en zorlu şartlarda Ford Trucks’a güveniyor

2
2753
Renault Trucks


Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, Türkiye’nin önde gelen inşaat ve lojistik şirketlerinden Orkun Group ile işbirliğini daha da güçlendirdi. Son olarak teslim edilen 27 adet Ford Trucks 4142D kamyon ile birlikte Orkun Group’un yeni havalimanı şantiyesinde çalışan Ford Trucks inşaat kamyonu sayısı 130 adede, Orkun Group’un bünyesindeki Ford Trucks çekici ve kamyon sayısı ise 400 adede ulaştı.

Hem 27 adet Ford Trucks 4142D “Extra Heavy Duty” inşaat kamyonunun teslimi hem de Orkun Group ve Ford Trucks arasındaki işbirliğinin ulaştığı başarıyı kutlamak için Orkun Group’un yeni havalimanı inşaatındaki şantiyesinde gerçekleştirilen törene Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Genel Müdür Başyardımcısı Lisa Tresigne King, Kamyon İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kınay, Ford Trucks Türkiye Direktörü Serhan Turfan, Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz, Orkun Group ortağı Orkun Karadeniz, Ford Trucks yetkili satıcısı Gaziantepli Kardeşler Genel Müdürü Mehmet Ali Uçar ve Satış Müdürü Ertuğrul Uçar ile birlikte Ford Trucks’ın ve Orkun Group’un çok sayıda yetkilisi katıldı.

Ford Trucks ile uzun vadeli bir ilişki

Törende bir konuşma yapan Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz, Ford Trucks’ın Orkun Group için önemini vurgulayarak, şunları söyledi: “2014 yılında başlayan yeni havalimanı projesine aynı dönemde hafriyat taşımacılığı ile dahil olduk. Projede şartlar şüphesiz çok zorlu. Bu zaman yarışında, bizi destekleyecek, yükümüzü azaltacak çözüm ortaklarıyla ilerleme kararı aldık ve bu yönde yatırım yaptık. Ford Trucks, gerek köklü deneyimi gerekse vizyonuyla sektörün ihtiyaçlarını ve beklentilerini çok iyi bilen ve buna göre esnek çözümler sunan bir iş ortağı yaklaşımına sahip bir marka. Yerli üretici kimliği, mühendislik gücü ve de ihtiyaca yönelik hızlı çözümler sunma yeteneği ile bizim için çok kıymetli bir marka olan Ford Trucks ile uzun vadeli bir ilişki kurarak, sektörün gelişimi noktasında birlikte çalışmalar yapmaktan açıkçası keyif alıyoruz. Orkun Group olarak, müşterimize verdiğimiz söz ve yüksek iş kalitesi bizim iş önceliğimizdir. Bu önceliği koruyabilmek için, iş ortaklarımızın da aynı vizyona ve disipline sahip olması önemli. Bu noktada Ford Trucks markası ürünleriyle, hizmetleriyle ve yaklaşımlarıyla bizimle aynı yolda ve yükümüzü paylaşıyor. Bu nedenle Ford Trucks’ı tüm meslektaşlarıma tavsiye ederim.

Ford Trucks müşteri ihtiyaçlarını dikkate alıyor

Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen ise törende yaptığı konuşmada Ford Trucks olarak kendilerini bir çözüm ortağı olarak gördüklerini ve müşterilerinin ihtiyaçlarını dikkate alarak esnek çözümler ürettiklerini belirterek, marka vaadleri olan “Her Yükte Birlikte” söylemine inandıklarını ve bunu verdikleri tüm ürünlerde ve hizmet anlayışında yaşatmaya çalıştıklarını ifade etti. Orkun Group’un karşı karşıya olduğu zaman yarışı ve zorlukları çok yakından bildiklerini ve Orkun Group Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karadeniz’in bu süreçte ihtiyacını kendilerine çok net olarak tanımladığını kaydeden Cenk Çimen, bu sayede 6×4 ve 8×4 damper kamyonlarında çok ciddi geliştirmeler yaptıklarını ve “Extra Heavy Duty” olarak adlandırdıkları bu özel araçların en zorlu koşullarda müşterilerinin işini kolaylaştırdığını dile getirdi.

Ford Trucks inşaat serisi 2016’da büyük atak yaptı

Markalarını yeniden yapılandırdıkları 2010 yılından bu yana gerçekleştirdikleri çalışmalarla Ford Trucks’ın kendi dingilini, kabinini ve motorunu üreten Türkiye’nin tek ağır ticari markası olduğunun altını çizen Cenk Çimen, hem ürünleriyle hem de sunduğu hizmetlerle her pazara ve her işe uygun çözümler sunabilme yeteneğine sahip olan Ford Trucks’ın sektörde konumunu her geçen gün güçlendirdiğini söyledi. 2016 yılında toplam kamyon pazarında pazar paylarını yüzde 28’in üzerine, inşaat sınıfında ise 2015 yılında yüzde 24 olan paylarını yüzde 33’e çıkardıklarını açıklayan Cenk Çimen, yeni havalimanı projesi kapsamında Orkun Group’a 130’un üzerinde araç teslim ettiklerini, buna ek olarak havalimanı inşaatında çalışan diğer firmalarla birlikte 400’ün üzerinde araçlarının bu dev inşaatta büyük işler başardığını ifade etti.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz