Nikola, Republic Services’tan 2,500 elektrikli atık kamyonu siparişi aldı

0
1267
nikola_refuse-01
Nikola Corporation, Republic Services’tan 5,000 adede çıkarılabilir en az 2,500 adetlik elektrikli atık kamyonu siparişi aldığını açıkladı.

Sıfır yayım ve altyapı çözümlerinde küresel bir önder olan Nikola Corporation, Republic Services’tan 5,000 adede çıkarılabilir en az 2,500 adetlik elektrikli atık kamyonu siparişi aldığını açıkladı. 2022’nin başlarında başlayacak yol testleriyle birlikte tam üretim teslimatlarının 2023 yılında başlaması planlanıyor. Atık kamyonlarının endüstri önderi 720kWh’lik enerji depolamasına sahip olması öngörülüyor.

Nikola Kurucusu ve Başkanı Trevor Milton, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Nikola, sıfır yayımlı ağır hizmet Sınıf 8 kamyonlarda uzmanlaşıyor. Atık pazarı endüstrideki en dengeli pazarlardan biri ve uzun dönemli hissedar değeri sağlıyor. Aynı aküleri, kontrolleri, invertörleri ve e-dingilleri kullandığı için Nikola Tre aktarma organları atık pazarı için ideal. Tre platformunun paylaşılmasıyla, aynı parçaları kullanarak her iki program için de maliyetleri düşürebileceğiz. Uzun dönemli çevresel sürdürülebilirlikte ve müşteri hizmetlerinde bir önder olan Republic Services’tan daha iyi bir ortak seçemezdiniz. Republic Services, Nikola Tre‘nin müşteri ve filo yaşam döngüsü taleplerini karşılaması konusunda bize yardımcı olacak ve onların tasarım sürecine katılmasından heyecan duyuyoruz.

Republic Services, Birleşik Devletler’deki en büyük ikinci geri dönüşüm ve katı atık sağlayıcısı ve müşterilerine çevreye duyarlı, sürdürülebilir çözümler sağlamada bir endüstri önderi olarak kabul ediliyor.

Nikola CEO’su Mark Russell ise şunları söyledi: “Bu bir oyun değiştirici. Atık kamyonu müşterileri her zaman ana kamyon üreticilerinden şasi ve diğer tedarikçilerden üstyapı sipariş ederler. Nikola, tek bir fabrika garantisi altında şasi ve üstyapıyı tamamen bütünleştirdi. Kamyonlar, hepsi sıfır yayımlı hem otomatik yan yükleyicileri hem de önden yükleyicileri içeriyor.

1,000 beygir ile sınırlı olacak güç aktarma organları yazılımının mevcut dizel ve doğal gazlı rakiplerinden daha iyi performans göstermesi bekleniyor. Yeni platform, atık kamyonlarına dizel ve doğal gazlı seçeneklere kıyasla neredeyse üç kat fazla beygir gücü veriyor. Bu da operatörlere sorunsuz bir şekilde tam yüklü olarak tepeleri tırmanma yeteneği sağlıyor. Doğal gazlı araç üreticileri halen bu zorluğu çözmek için çalışıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here