FPT Industrial, IVECO BUS’a yüksek performanslı akü paketleri sağlayacak

0
1285
fpt-aku-paketi
IAA fuarında sergilenen akü paketi
Renault Trucks


Düşük çevresel etkili mobilite çözümlerinin dünya lideri üreticisi FPT Industrial, Flaman hükümetine ait toplu taşıma kuruluşu De Lijn ile yakın zamanda imzalanan bir çerçeve anlaşmasının ardından Belçika’ya teslim edilecek tamamen elektrikli 18 metrelik E-WAY körüklü otobüs filosunu donatmak için kardeş şirket IVECO BUS‘a 500’e kadar yüksek performanslı akü paketi tedarik edecek.

Araçlar, Flanders’daki çeşitli kentlerde kullanılacak ve teslimatlar 65 araçlık ilk parti ile 2024’te başlayacak ve potansiyel olarak altı yıldan fazla sürecek. Hep birlikte, operasyondaki en büyük IVECO BUS körüklü elektrikli otobüs filosunu oluşturacaklar.

FPT Industrial‘ın Torino’daki (İtalya) yeni karbon nötr ePowertrain Fabrikası‘nda üretilen markanın akü paketleri, hafif ticari araçlar, minibüsler ve otobüs uygulamaları için geliştirildi. Yeni üretim tesisi, yenilenebilir kaynaklardan enerji alımı ve karbon kredileri ile CO2 yayımlarını dengeleyerek hedeflerine ulaşan ilk tamamen karbon nötr Iveco Group tesisi konumunda.

IVECO_BUS_E-WAY_18m_De_Lijn
FPT Industrial, Flaman hükümetine ait toplu taşıma kuruluşu De Lijn ile yakın zamanda imzalanan bir çerçeve anlaşmasının ardından Belçika’ya teslim edilecek tamamen elektrikli 18 metrelik E-WAY körüklü otobüs filosunu donatmak için kardeş şirket IVECO BUS’a 500’e kadar yüksek performanslı akü paketi tedarik edecek.

IVECO BUS için otobüs uygulamalarına yönelik 69 kWh FPT Akü Paketi, kentiçi otobüs uygulamalarında sınıfının en iyisi performans için etkileyici enerji yoğunluğu sunan modüler bir akü paketi. Bugüne kadarki en çok yönlü, güçlü ve yüksek performanslı çözüm olan NMC (Lityum Nikel Kobalt Manganez) teknolojisi sayesinde, eBS 69 hızlı şarj/deşarj süreleri sunuyor.

Yüksek esneklik ve modüler çözümler, FPT akü paketlerini kentçi otobüslerden kentlerarası otobüslere kadar farklı uygulamalara uyarlanabilir hale getiriyor.

Akü paketlerine ek olarak, ePowertrain Fabrikası aynı zamanda ağır ticari araçlar için elektrikli akslar ve hafif ticari araçlar için elektrikli merkezi tahrikler üretiyor. Bu, FPT Industrial‘ın karbonsuzlaştırma hedefi ve ürünleri ve tüm endüstriyel faaliyetleri için net sıfır yayım elde etme stratejisi için bir başka önemli kilometre taşını temsil ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz