IVECO BUS, Belçika’da 500’e kadar elektrikli otobüsün satışı için bir çerçeve anlaşma imzaladı

0
1408
IVECO_BUS_E-WAY_18m_De_Lijn
IVECO BUS, Flaman yönetimine ait toplu taşıma kuruluşu De Lijn ile ilk parti 65 adet ve diğer partilerle birlikte toplam 500 adede kadar E-WAY tam elektrikli kentiçi otobüsünün satışı için bir çerçeve anlaşma imzaladı.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Iveco Group N.V.‘nin (MI: IVG) bir markası olan IVECO BUS, Flaman yönetimine ait toplu taşıma kuruluşu De Lijn ile ilk parti 65 adet ve diğer partilerle birlikte toplam 500 adede kadar E-WAY tam elektrikli kentiçi otobüsünün satışı için bir çerçeve anlaşma imzaladı.

Araçlar, 2024’te başlayacak ve potansiyel olarak altı yıldan fazla sürecek teslimatlarla Flanders’daki birkaç kentte kullanılacak. Hep birlikte, operasyondaki en büyük IVECO BUS körüklü elektrikli otobüs filosunu oluşturacaklar.

Halihazırda 42 milyon km’yi tamamlamış faaliyetteki 800 araç ile E-WAY otobüs, teknik nitelikleri ve ekonomik performansıyla dikkat çekiyor. 4 farklı uzunlukta satın alınabilen otobüs, gece yavaş şarj etme veya pantograf kullanarak hızlı şarj etme seçeneği sunuyor. De Ljin için 18 m uzunluğundaki körüklü otobüsler, Iveco Group‘un tamamen elektrikli aktarma organları serisinin üretimine adanmış ve ilk tamamen karbon nötr tesisi olan Torino’daki yeni FPT Industrial ePowertrain fabrikasında birleştirilen benzersiz bir yüksek performanslı akü paketi ile donatılacak.

Iveco Group Otobüs İş Birimi Başkanı Domenico Nucera, konuyla ilgili olarak “IVECO BUS, elektrikli mobilitenin öncüleri arasındaydı. Eksiksiz bir yayımsız mobilite ürünleri ve hizmetleri yelpazesi geliştirmek için önemli ölçüde yatırım yaptık. Busitalia ile son anlaşmayı takip eden ve 14 farklı Avrupa ülkesindeki 60 müşteri için sipariş edilen elektrikli otobüslerimizin sayısını 2 bine çıkaran bu yeni anlaşma, teklifimizin büyük ölçüde takdir edildiğini ve stratejimizin kazanan bir strateji olduğunu teyit ediyor.” dedi.

De Lijn Genel Müdürü Ann Schoubs ise şu yorumu yaptı: “Bu ilk körüklü tam elektrikli otobüs siparişi sayesinde, faaliyet gösterdiğimiz her yerde daha sürdürülebilir bir mobilite sunma taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Sıfır yayım çözümlerine yönelik bu sonraki adım için, hem yolcularımız hem de sürücüler için menzil, konfor ve güvenlik açısından beklentilerimizi en iyi şekilde karşılayan, bu alanda tanınmış bir üretici olan IVECO BUS’u ve 18 m uzunluğundaki E-WAY’i seçtik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here