Mutlu Akü, yeni teknolojilerini Dubai’de tanıttı

6
3624

Mutlu Akü, yeni ürünlerini ve sektöründeki en yeni teknolojileri Automechanika Dubai Fuarı’nda sergiledi. Mutlu Akü’nün Automechanika’daki yıldızı ise Lityum-İyon akü oldu.

Mutlu Akü, 7-9 Mayıs 2017 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilen Automechanika Fuarı’nda yeni ürünlerini ve teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturdu.

4 kıtada 70‘ten fazla ülkeye ihracat yapan ve özellikle Dubai pazarında daha fazla tercih edilmeyi hedefleyen marka olarak standında SFB teknolojisinden Start-Stop AGM ve EFB teknolojisine, ağır hizmet akülerinden Marin akülerine kadar geniş ürün yelpazesini tanıtan Mutlu Akü, sektörünün bugünkü eğilimlerini ve geleceği ile ilgili öngörülerini katılımcılarla paylaştı.

Mutlu Akü’nün Dubai Automechanika’daki yıldızı ise Lityum-İyon akü oldu. Lityum-İyon akü, dünya genelinde her geçen gün daha fazla tercih edilen hibrit araçlar için geliştirildi. Standart akülere oranla enerji yoğunluğu daha fazla olan Lityum-İyon aküler, bu sayede daha düşük hacme ve daha az ağırlığa rağmen, standart akülerden daha fazla enerji depolayabiliyor. Lityum iyon aküler kurşun asit akülere göre daha uzun ömre sahip.

Sadece hibrit otomobillerde değil, ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS, telekom ve forklift gibi endüstriyel sektörde yer alan araçlarda da kullanılan Lityum-İyon aküler, karbon yayımını azaltmayı hedefleyen araçlarda kullanıldığı için çevre dostu olarak kabul ediliyor.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz