Audi Q4 e-tron Cenevre’de görücüye çıktı

0
369
Audi_e_tron_GT_concept__2_
Audi e-tron GT concept

Audi, Uluslararası Cenevre Fuarı’nda elektrikli Q4 e-tron kavram modelinin dünya ve Audi e-tron GT concept’in de Avrupa prömiyerini gerçekleştiriyor.

Audi, başlatmış olduğu elektrikli model atağını, Cenevre Otomobil Fuarı’nda da devam ettiriyor. Bir önceki fuarda tanıttığı ve markanın ilk tam elektrikli SUV modeli olan Audi e-tron’dan sonra, Audi bu yılki Cenevre Fuarı’nda da Q4 e-tron concept’in dünya tanıtımını gerçekleştiriyor. 4,59 metre uzunluğundaki dört kapılı kompakt SUV’un iki elektrikli motoru 301 beygir (225 kW) güç üretiyor. Audi’nin dört tekerlekten çekiş sistemi quattro’ya sahip Q4 e-tron, 450 kilometre menzile sahip. 0’dan 100 kilometreye 6,3 saniyede çıkan kavram otomobil, saatte 180 kilometre hız yapabiliyor.

Volkswagen Grubu’nun elektrikli otomobiller için geliştirdiği MEB platformunu kullanan Q4 e-tron’un seri üretim sürümü, Audi’nin 2020 sonuna doğru üreteceği 5’inci elektrikli otomobil modeli olacak.

Audi e-tron GT Avrupa prömiyeri

Audi’nin Cenevre’de prömiyerini yaptığı bir diğer model ise Audi e-tron GT. Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmasının ardından, Avrupa’da ilk kez görücüye çıkan bu dört kapılı coupe kavram otomobil, 590 beygir güç üreten iki elektrikli motoru ile 400 kilometre menzile sahip. Audi Sport Gmbh tarafından, iki yıl seri üretim sürümünün satışa sunulacağı kavram otomobilin menzili, 90 kWh’lik lityum iyon pilleri ile 400 kilometreden fazla olarak hesaplandı. Audi e-tron GT concept, kablolu veya Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemi ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Pillerin kablolu olarak yüzde 80 sığada dolması sadece 20 dakika alırken, otomobil bu şarj ile 320 kilometre menzile sahip oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here