Mitsubishi L200 Avrupa’da tanıtıldı

0
2044
Yeni_Nesil_L200__11_
Mitsubishi L200, 6. nesil modeliyle pazara sunuldu.

Türkiye pazarının en çok satan pick-up’ı Mitsubishi L200, 6. nesil modeliyle pazara sunuldu. Yeni Mitsubishi L200, keskinleşen gövde hatları, artan yüksekliği, modern görünümü ve otomobil konforu sunan özellikleriyle Avrupa’da tanıtıldı. Yepyeni bir forma kavuşan L200, Mitsubishi Motors’un en iddialı 4×4 modeli. Dayanıklılık, sağlamlık, denge ve dinamizmi birleştiren yeni nesil L200’ün, “Off Road” modu ve “Yokuş İniş Kontrolü” sistemleri ise aracın teknolojik ve güçlü tasarımının bir parçası olarak öne çıkıyor.

Yeni_Nesil_L200__4_
Yeni nesil L200, modern ve kaliteli bir iç tasarıma sahip.

Mitsubishi Motors Türkiye, Eylül 2019 itibariyle Avrupa ve Türkiye’de satışa sunulan 6. nesil yeni L200 pick-up’ın basın ltanıtımını 10 Eylül’de İspanya’nın Malaga şehrinde gerçekleştirdi. İlk kez tanıtıldığı 1978 yılından bu yana dünya çapında 4,7 milyon adetten fazla satılan L200, 150 farklı ülkede satılıyor. Türkiye pazarında “2018 yılının en çok satılan pick-up’ı” unvanına sahip olan L200, 2019’un ilk sekiz ayında da yüzde 27’lik pazar payıyla sınıfında önderliğini sürdürüyor.

Yeni_Nesil_L200__9_
Yeni nesil L200; güvenlik donanımları, geliştirilmiş yol ve arazi performansı, tam zamanlı “Super Select 4WD II” dört tekerlekten çekiş sistemi, yeni eklenen “Off Road” modu ve “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi ile iddialı.

Yeni nesil L200, güvenlik donanımları, geliştirilmiş yol ve arazi performansı, tam zamanlı “Super Select 4WD II” dört tekerden çekiş sistemi, yeni eklenen “Off Road” modu, “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi ve otomobil konforunu aratmayan iç tasarım özellikleriyle en iddialı 4×4 pick-up modelllerinden biri olarak dikkat çekiyor. Ön kaput yüksekliği artarak daha erkeksi, güçlü ve karizmatik bir görünüme kavuşan L200’ün yeni sürümünde daha önce 5 ileri olan otomatik şanzıman, yerini 6 vitesli otomatik şanzımana bıraktı.

Yeni_Nesil_L200__8_
Yeni nesil L200’in iç tasarımı otomobil konforu yaşatıyor.

Keskin çizgilere sahip gövde hatları, genişletilmiş çamurlukları ve parlak vurguları ile yeni nesil L200, sağlam ve güçlü pick-up algısını, modern bir görünümle birleştiriyor. Dayanıklı, sağlam ve dinamik yeni nesil L200, Mitsubishi Motors’un dünya çapındaki yük taşıma performansı en üst düzeyde olan modeli. Yeni nesil L200 geliştirilen dört yeni renk alternatifleriyle tüketicilere sunuluyor; Elmas Beyaz, Bakır Turuncu, Grafit Gri ve Opak Kırmızı.

Yeni_Nesil_L200__2_
Keskin hatlara sahip yeni nesil L200, geniş kaputu, kaslı ve maskülen yapısı ile dikkat çekiyor.

12 ay yüzde 0 faiz kampanyası

Yeni nesil L200, 10 Eylül 2019 itibariyle Mitsubishi Motors Corporation Türkiye distribütörü TEMSA Motorlu Araçlar bayilerinde yerini aldı. Yeni nesil L200 178 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla 40 bin TL, 12 ay yüzde 0 faiz fırsatı sunuyor.

Yeni donanımları ile daha sağlam ve teknolojik

Yeni nesil L200, aracın kullanıldığı farklı coğrafyalardaki değişken yol koşulları göz önünde bulundurularak geliştirildi. Mitsubishi Motors’un 1978’den bu yana sürekli gelişerek güncellenen mühendislik birikimiyle dizayn edilen Yeni Nesil L200’de öne çıkan değişimler şöyle sıralanıyor:

 • Tamamıyla yenilenen “Rock Solid” (Kaya Gibi Sağlam) dış tasarım
 • Modern ve kaliteli iç ve dış tasarım
 • Yeni bir “Off-Road” modu, “Yokuş İniş Kontrolü” sistemi içeren yükseltilmiş 4×4 sistemi
 • Avrupa pazarı için yeni 2.2 dizel motor (Euro 6d temp uyumlu)
 • Yeni 6 vitesli otomatik şanzıman
 • Yükseltilmiş şasi çerçevesi, frenler ve süspansiyon
 • Geliştirilmiş sürüş konforu
 • Yeni güvenlik özellikleri:
  • Kör Nokta Uyarı sistemi (Şerit Takip Uyarı Sistemi; BSW/LCA ile)
  • Arkadan Yaklaşma Uyarı sistemi (RCTA).
  • Ön Darbe Azaltma sistemi (FCM)
  • Ultrasonik Hatalı Hızlanma Azaltma Sistemi
 • Yeni iç mekan özellikleri (yeni konturlu ön koltuklar dahil)
 • Daha geniş aksesuvar yelpazesi (2019 model yılında 33 iken yeni modelde 44)
Yeni_Nesil_L200__5_
Yeni L200, kabinin önünde ve arkasında yepyeni sac malzeme ile geliştirilirken göz alıcı yan hatları, gövdenin sağlamlığını vurgulayan güçlü yatay çizgileri ile Mitsubishi Motors imzasını belirgin şekilde taşıyor.

‘Rock Solid’ tasarım kavramı

Yeni Nesil L200’ün tasarımı, müşterilerin bir pick-up’ta neler aradıklarını soran bir ankete verdikleri, ‘dayanıklı, sağlam, dengeli ve dinamik’ yanıtı üzerine inşa edildi. Bu iç görü, Mitsubishi’nin sağlam ve dinamik olma felsefesiyle uyumlu, ‘Rock Solid’ olarak nitelenen tasarım kavramının temelini oluşturdu. Keskin hatlara sahip yeni nesil L200, geniş kaputu, kaslı ve erkeksi yapısı ile formunun zirvesinde.

Yeni_Nesil_L200__7_
Hava akımı yönetimine ve rüzgar gürültüsüne yardımcı olmak amacıyla kabinle yük alanı arasına bir hava haznesi eklendi ve yeni yan aynalar geliştirildi.

Daha geniş yapı, yeni sac, göz alıcı yan hatlar

Yeni L200, artan donanım özellikleri ile sınıfındaki en güncel ve öngörülebilir pazar trendlerinin tamamına sahip. Basit bir makyajdan çok daha fazlasını sunan yeni L200, kabinin önünde ve arkasında yepyeni sac malzeme ile geliştirilirken göz alıcı yan hatları, gövdenin sağlamlığını vurgulayan güçlü yatay çizgileri ile Mitsubishi Motors imzasını belirgin şekilde taşıyor.

Aerodinamik yapı ve yeni yan aynalar

Sağlam, güçlü ve dinamik görünümünün yanı sıra L200’ün aerodinamik özellikleri de geliştirildi. Hava akımı yönetimine ve rüzgar gürültüsüne yardımcı olmak amacıyla kabinle yük alanı arasına bir hava haznesi eklendi ve yeni yan aynalar geliştirildi.

Yeni_Nesil_L200__1_
Yeni Mitsubishi L200, keskinleşen gövde hatları, artan yüksekliği, modern görünümü ve otomobil konforu sunan özellikleriyle Avrupa’da tanıtıldı.

Gelişmiş 3D “DynamicShield” ızgara

Yeni L200’ün tamamlayıcı unsuru ise “Dynamic Shield” ön tasarımı. Sadece bir ızgara tasarımı olmaktan öteye geçen ve aracın genel tasarımı ile uyumlu; bütünleyici bir görünüm sağlayan bu tasarım; ızgaradan kaputa ve çamurluklara kadar tüm ön tasarıma damgasını vuruyor.  Dynamic shield, aracın işlevselliğini iyileştirmenin yanı sıra çok daha güçlü ve karizmatik bir görünüme de katkı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here