Michelin, lastik basınç kontrol sistemleri sektörünün önde gelen kuruluşlarından Téléflow ve PTG’yi satın aldı

0
1370

Michelin, kullanıcıların lastik basınçlarını arazi ve kullanım koşullarına göre ayarlamalarına olanak sağlayan lastik basınç kontrol sistemleri sektörünün iki önde gelen kuruluşu Téléflow ve PTG’yi bünyesine kattı.

Bu satın alımlarla birlikte tarım lastikleri ve çözümleri sınıfında lastik basıncı yönetimine yönelik hizmetler de vermeye başlayarak 360 derece bir hizmet sunacak olan Michelin, hem çiftçilerin maliyetlerini düşürecek hem de topraklarını korurken araçlarının performansını artıracak.

Michelin’in yeni nesil ADT lastiği Michelin EvoBib’i geliştirmesinin ardından gerçekleşen bu iki satın alma haberi, Michelin’in tarım lastiklerinde eksiksiz bir hizmet sunacağını müjdeliyor. Satın alımlarla ilgili konuşan Michelin Tarım Lastikleri Direktörü Emmanuel Ladent, “Bu satın alım Michelin Tarım Lastikleri Ürün Grubu için yeni bir yaklaşımın başlangıcını da işaret ediyor. Çiftçilerin topraklarını korurken makinelerinin performansını yükseltmelerine yardımcı olma hedefiyle bu satın alımları gerçekleştirdik. Michelin olarak daha kapsamlı çözümler sunmaya ve yenilikler getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Taşıtlar ve treylerler için lastik şişirme sistemleri üreten ve satan PTG CEO’su Peter Tigges; PTG olarak Michelin gibi yenilikçi, teknoloji ve müşteri hizmeti konusundaki tutkumuzu paylaşan bir ortak bulmuş olmaktan dolayı çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Lastik basınçlarının özel sistemlerle araziye göre ayarlanmasına olanak tanıyan basınç kontrol sistemleri tasarlayan Téléflow CEO’su Guillaume Fazekas ise, yeni işbirliğine ilişkin “20 yılı aşkın süredir basınç kontrol sistemleri geliştirdikten sonra pazara endüstri lideri ürünler ve sistemler sunmak üzere Michelin ile birlikte çalışma olanağı bulmuş olmamız inanılmaz bir fırsat.” yorumunu yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz