FIS Snowboard Dünya Kupası, Ford’un isim sponsorluğunda gerçekleşiyor

2
862

Uluslararası Kayak Federasyonu’nun (FIS), Dünya’nın prestijli snowboard yarışlarından biri olarak kabul edilen FIS Snowboard Dünya Kupası, Türkiye Kayak Federasyonu’nun destekleri ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş. tarafından, 3’üncü kez Erciyes’te gerçekleştirilecek.

Türkiye; kış turizminin gelişmesi, geniş kitlelere ulaşması ve yeni nesil sporcular yetişmesi adına ulusal ve uluslararası anlamda tanıtıma büyük katkı sağlayan spor organizasyonu FIS Snowboard Dünya Kupası için hazırlanıyor. FIS Snowboard Dünya Kupası PGS (Paralel Büyük Slalom) Erciyes Etabı, kış sporları organizasyonlarının yönünü değiştiren sürdürülebilir görüş ile, son üç senedir Erciyes’te gerçekleşiyor.

Ülkemizde sadece Erciyes’in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyona; Carezza, Cortina, Rogla, Bansko, Lackenhof gibi merkezler de ev sahipliği yapıyor.

Dünyada kış sporlarının yükselen merkezi: Erciyes

Uluslararası standartlarda güvenlik ve lift sistemi ile donatılmış 115 km uzunluğunda pistleri ve konforlu tesisleri ile FIS tarafından da en gözde kayak merkezleri arasında gösterilen Erciyes’te, FIS Snowboard Dünya Kupası’na bu sezon 3’üncü kez ev sahipliği yapılacak olması beraberinde; FIS ve Erciyes A.Ş ortak görüşü kapsamında; çok sayıda ulusal ve küresel ölçekli sportif organizasyon adına da faaliyette bulunuluyor.

Ford, organizasyonun Türkiye’deki isim sponsoru

2014 senesinde FIS Snowboard Dünya Kupası Big Air İstanbul organizasyonu ile küresel kış sporları etkinlikleri adına atılan ilk adım, Ford ana sponsorluğu ile gerçekleşirken; Ford, bu alana yönelik desteğini büyüterek; FIS Snowboard Dünya Kupası Türkiye Organizasyonu’nun isim sponsoru oldu. Ford Snowboard Dünya Kupası, 03 Mart 2018 tarihinde Erciyes’te gerçekleştirilecek.

2026 Dünya Kış Olimpiyatları’na Türkiye aday olacak

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, “19 ülkeden Dünya’nın en iyi 120 snowboard sporcusu Dünya Şampiyonluğu unvanına sahip olmak için Erciyes’te yarışacak. 10 yıldır yatırım yapılan altyapısıyla şartların muazzam uygunluğuyla bu organizasyonun Kayseri’de yapılıyor olması Kayseri Belediyesi’nin katkılarıyla çok önemli bir noktaya taşınmıştır. Dünyadaki turizmi geliştiren tek faaliyet kayak ve snowboard’dur. Ülkemizde kış sporları bilincinin günden güne gelişmesiyle birlikte hedefimiz 2026 yılında Dünya Kış Sporu Olimpiyatları’na katılmaktır.” dedi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here