Ford, işbirliği yapacağı girişimcileri Ford Sync AppLink Paris Hackathon finalinde belirliyor

0
1161
Renault Trucks


Ford’un Paris’te gerçekleştireceği, geleceğin araç içi teknolojileri için Ford ile çalışma ve çeşitli işbirlikleri gerçekleştirme fırsatı sunan Ford Sync AppLink Paris Hackathon finali için geri sayım başladı.

25 – 26 Ekim tarihlerinde Ford’un Paris’te düzenleyeceği “Ford Sync AppLink Paris Hackathon” finali ile Avrupa ülkeleriyle birlikte Türkiye ve İsrail’den ön elemeleri geçen start-up’lara fikirlerini geliştirmeleri için 30 bin Euro tutarındaki ödülden pay alma ve Ford ile işbirliği yapma fırsatı sunuluyor.

Bu yıl Ford Otosan İnovasyon Müdürü Efe Erdem‘in de “start-up mentor” olarak Paris’e davet edildiği etkinlik, Ford’un Connected Vehicle Services & Business Development (Bağlantılı Araç Hizmetleri ve İş Geliştirme) biriminin start-up’lar ile bir araya gelmesine ve işbirlikleri geliştirmesine öncülük ediyor. Start-up’ların geliştirdikleri uygulamaları, Ford araç sahiplerinin sürüş keyfini daha güvenli bir şekilde yaşamasına yardımcı olan araç içi multimedya sistemi “Ford SYNC” teknolojisi ile uyumlu hale getirmeleri ve bu teknoloji ile donatılmış Ford araçlarda sunma olanağı sağlıyor. Daha önce Amsterdam, Berlin, İstanbul, Londra, Paris, Stockholm, Tel Aviv ve Viyana’da düzenlenen ön elemelere katılanlar arasından seçilen start-up’lar, geliştirdikleri uygulamaları Ford donanımlarını kullanarak test etme, bire bir mentorluk oturumlarından yararlanma, odak gruplarında gerçek müşterilere erişme ve kavramlarını daha da geliştirmek için doğrudan Ford mühendisleriyle çalışma fırsatı buluyor.

Etkinliğe bu yıl ilk kez Türkiye’den de start-up’lar katılım gösteriyor

Yetkililer, “Ford Sync AppLink Paris Hackathon” etkinliğine Türkiye’den gelen başvuruların, Ford’un Connected Vehicle Services & Business Development (Bağlantılı Araç Hizmetleri ve İş Geliştirme) Birimi Yöneticisi Scott Lyons’ın başkanlığındaki jüri tarafından değerlendirildiğini, 20 Temmuz tarihinde Ford Otosan Sancaktepe Ar-Ge merkezinde gerçekleştirilen İstanbul ön elemelerinde, jürinin seçtiği sesli kitap sağlayıcısı “Seslenen Kitap”, araç verileri işleyicisi “Arverus” ve “DriveBuddy”, online yol yardım hizmeti “Webçek” start-up’larının Paris’teki finale katılmaya hak kazandığını belirtiyor.

Kazanan start-up’lar 26 Ekim’de Eyfel Kulesi’nde açıklanıyor

Ford Sync AppLink Paris Hackathon“, geçtiğimiz yıl Berlin’de düzenlenen “Ford SYNC AppLink Mobility Challenge” etkinliğinin devamı niteliğinde ve sürücülere sürüş esnasında mobil uygulamalarla ‘bağlantılı sürüş’ deneyimi sunmaya yardımcı olacak uygulamalar geliştirmeyi hedefliyor. Kazanan start-up’lar 26 Ekim tarihinde Eyfel Kulesi’nden duyuruluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz