Mack Defense, Amerikan Ordusu Ortak Taktik Kamyon prototiplerindeki alternatif tahrik sistemleri için BAE Systems’i seçti

0
454
Mack Defense
Mack Defense, Amerikan Ordusu'nun Ortak Taktik Kamyon prototip araçlarının testi için alternatif bir tahrik çözümü sunmak üzere ağır hizmet tipi elektrikli tahrik alanında önder olan BAE Systems ile birlikte çalıştığını duyurdu.
Renault Trucks

Mack Defense, Amerikan Ordusu’nun Ortak Taktik Kamyon (CTT – Common Tactical Truck) prototip araçlarının testi için alternatif bir tahrik çözümü sunmak üzere ağır hizmet tipi elektrikli tahrik alanında önder olan BAE Systems ile birlikte çalıştığını duyurdu. BAE Systems, yakıt talebini büyük ölçüde azaltmak amacıyla kamyon çeşitlerine entegrasyon için Gen3 tahrik ve aksesuvar güç yönetimi sistemlerini Mack Defense‘e tedarik etti.

Mack Defense Başkanı David Hartzell, konuyla ilgili olarak “Amerikan Ordusu, programın nihai gereksinimlerinin bildirilmesine yardımcı olmak amacıyla endüstriden, yakıt talebinin azaltılması gibi alanlarda Ortak Taktik Kamyon’un operasyonel verimliliğini en üst düzeye çıkaracak çözümler sağlamasını talep etti. BAE Systems, ticari ve askeri platformlara yönelik elektrikli tahrik teknolojilerinde geniş deneyime sahip ve bu program için sınıfının en iyisi çözümü sunuyor.” dedi.

BAE Systems‘in Gen3 çözümü, kamyonlar için daha verimli bir taşıma modu yaratmak amacıyla bir elektrik motoru/jeneratör ve yenilikçi güç elektroniği içeriyor. Şirketin en yeni elektrikli tahrik teknolojisi, silisyum karbür gibi gelişmiş malzemeler kullanıyor ve gelişmiş araç performansı için elektrik verimliliğini artırıyor. Bu sistem, araçlar için daha iyi yakıt ekonomisi, uzatılmış rölantide çalışma yeteneği ve dışarı verilebilir güç sağlıyor.

BAE Systems; otobüsler, tekneler, ağır hizmet kamyonları ve askeri araçlar için elektrikli tahrik sistemleri geliştirme ve entegre etmede 25 yıldan fazla deneyime sahip. Şirketin dünya çapında faaliyette olan 16.000’den fazla güç ve tahrik sistemi bulunuyor. BAE Systems, benzer sistemleri diğer Volvo Group şirketlerine de uyguladı ve Mack Defense bu deneyimden yararlanarak bunu CTT programına uygulayabildi.

BAE Systems Başkan Yardımcısı ve Güç & Tahrik Çözümleri Genel Müdürü Bob Lamanna, şunları söyledi: “Yeni nesil sistemimiz, Amerikan Ordusu’nun Taktik Kamyon filosunun modernleşmesine yardımcı olacak ileri teknolojilerden ve kanıtlanmış, ticari tabanlı bileşenlerden yararlanıyor. BAE Systems’in ölçeklenebilir tasarımı, yalnızca yakıt verimliliğini artırmakla kalmayan geleceğe yönelik bir çözüm, aynı zamanda Amerikan Ordusu’na daha yüksek düzeyde bir ortaklık sağlayarak ortaya çıkan yeteneklerin hızlı bir şekilde entegre edilmesine izin veriyor.

Mack Defense, Ocak 2023’te Amerikan Ordusu CTT programında ilk aşama için bir prototip sözleşmesi imzaladı. Prototipler, Amerikan Ordusu’nun çok çeşitli muharebe lojistiği, destek ve hizmet destek görevlerini yerine getiren yaklaşık 35 bin ağır taktik kamyondan oluşan filosunun modernizasyonuna ve değişimine başlamak için yeni nesil kamyonların nihai gerekliliklerini belirlemek için test edilecek ve değerlendirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz