BYD ve Toyota, Ar-Ge için ortak girişim kurdu

0
3905
BYD-urun-yelpaze
BYD'nin otomobillerden ağır kamyonlara ve körüklü ve çift katlı otobüslere kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

BYD Company Ltd. (BYD) ve Toyota Motor Corporation (Toyota), akü elektrikli araçların (BEV) araştırma ve geliştirmesi için bir ortak girişim şirketinin kurulması amacıyla imzaladıkları anlaşmanın ardından hazırlıkların başladığını ve yeni şirketin kaydının tamamlandığını açıkladılar. Operasyonların Mayıs 2020’de başlaması planlandı. Yeni şirketin ismi BYD TOYOTA EV TECHNOLOGY CO., LTD. (BTET) oldu. Toyota’dan Hirohisa Kishi Başkan ve BYD’den Zhao Binggen CEO olarak görev yapacak. Yaklaşık 300 çalışanın olacağı girişimde, Toyota ve BYD’den eşit sayıda olmak üzere 6 direktör ve 2 denetçi yer alacak.

Yeni Başkan Hirohisa Kishi, şirketin kurulmasıyla ilgili şunları söyledi: “BYD ve Toyota’dan mühendislerin aynı çatı altında çalışmalarıyla yüksek performansa sahip akü elektrikli araçlar geliştirmeyi ve iki şirketin gücünü birleştirerek ve aynı zamanda dostça rekabetle Çin’deki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyoruz.

toyota-prius-2020
Toyota 2020 Prius

Yeni atanan CEO Zhao Binggen ise şu yorumu yaptı: “Bu ortak girişim şirketi, hem Çin’den hem de Japonya’dan teknoloji ve bilgi birikimiyle akü elektrikli araçların araştırma ve geliştirmesine odaklanacak. Şirket, akü elektrikli araçları daha çevre dostu, güvenli, konforlu ve akıllı hale getirecek yüksek kaliteli teknolojileri desteklemeye ve yaygınlaştırmaya adandı. Vizyonumuz geleceğe dönük ilk önce müşteri hareketlilik tarzı ve insanoğlu ve doğa için dengeli bir toplum yaratmak.

BYD ve Toyota, müşterileri cezbeden akü elektrikli araçları araştırarak ve geliştirerek ve geniş çaplı kabullerini teşvik ederek ve yine Çin’deki çevrenin iyileştirilmesine katkıda bulunmayı umarak müşterilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte çalışacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here