IVECO ve Plus, otonom kamyonun halka açık yol testine Almanya’da başladı

0
1391
Iveco-Plus-truck-DE
IVECO ve Plus, 1 Şubat tarihinde, ortaklaşa geliştirdikleri yeni nesil yüksek düzeyde otonom kamyonun Almanya'da bu ay halka açık yol testlerine başladıklarını duyurdu.
Renault Trucks
Volvo Trucks

Iveco Group‘un (MI:IVG) ticari araç markası ve alternatif yakıtlarla çalışan araçların ticarileştirilmesi ve üretilmesinde öncü olan IVECO ve yüksek düzeyde otonom sürüş ve otonom sürüş çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Plus, 1 Şubat tarihinde, ortaklaşa geliştirdikleri yeni nesil yüksek düzeyde otonom kamyonun Almanya’da bu ay halka açık yol testlerine başladıklarını duyurdu. Halka açık yol testinin bir parçası olarak şirketler, sürücüsüz kamyonlarının operasyonlarını doğrulamak ve potansiyel fabrika üretimini tasarlamaya başlamak için yol verilerini toplayacak. PlusDrive özellikli IVECO S-WAY kamyon; güvenliği, verimliliği, sürücü deneyimini iyileştirmek ve filolar için daha sürdürülebilir bir seçenek sunmak üzere tasarlandı.

Iveco Group CT&DO’su Marco Liccardo, konuyla ilgili olarak “Almanya, otonom sürüşte bir lider ve trend belirleyici. Bu nedenle teknoloji inovasyonunu ve yüksek düzeyde otonom kamyonlar gibi güvenlik çözümlerinin hayat değiştiren etkisini uzun süredir benimsemiş bir ülkede halka açık test programımızı başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Bu, yüksek düzeyde otonom kamyonları pazara sunma planlarımızda önemli bir aşama.” dedi.

Halka açık yol testi Almanya’da başlıyor ve önümüzdeki aylarda Avusturya, İtalya ve İsviçre’ye genişleyecek. Her ülkenin benzersiz yolları ve sürüş koşulları, yüksek düzeyde otonom kamyonu çok çeşitli arazilere, yol eğimlerine, hava koşullarına ve sürüş senaryolarına maruz bırakacak. Bu, Plus’ın otonom sürüş teknolojisinin yeteneklerini ve özelliklerini sürekli olarak genişletmeye yardımcı olacak.

Plus COO’su ve Kurucu Ortağı Shawn Kerrigan ise şunları söyledi: “Otonom sürüş ürünümüzü Avrupa’da ticari kullanım için hazırlarken gerçek dünya deneyimi, teknolojimizin test edilmesinin ve onaylanmasının paha biçilmez bir parçası. Yalnızca Almanya’nın 60.000 kamyon şoförü sıkıntısı yaşadığı göz önüne alındığında, yüksek düzeyde otonom sürüş çözümümüz PlusDrive, yol güvenliğini, sürdürülebilirliği ve bölgedeki filoların karşılaştığı sürücü işe alma ve elde tutma sorunlarını iyileştirmeye yardımcı olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here