IVECO ve Plus, Avrupa ve Çin’de otonom kamyon pilot uygulamasını duyurdu

0
616
IVECO-S-Way-with-Plus-autonomous-trucking-technology
IVECO ve Plus, Avrupa ve Çin'de otonom kamyon pilot uygulamasına başlıyor

CNH Industrial‘ın (NYSE: CNHI / MI: CNHI) ticari araç markası IVECO, Plus‘ın otonom kamyon teknolojisinin IVECO‘nun son nesil S-WAY ağır hizmet kamyonu ile doğrulama ve entegrasyonunun başlaması için Avrupa ve Çin’de pilot uygulamanın başlatılması amacıyla Avrupa ortağı olarak sürücüsüz kamyon teknolojisinin küresel sağlayıcısı Plus‘a (eskiden Plus.ai) katıldı.

Bu ilk ortak deneme, Plus‘ın IVECO S-WAY‘deki entegre sisteminin performansını çok çeşitli ortamlarda ve sürüş koşullarında test edecek ve gösterecek. Hem araçta sürücü ile PlusDrive çözümünü hem de Seviye 4 otonom sürüş teknolojisini kullanan bu kapsamlı test seviyesi, verilerin toplanmasına ve S-WAY otonom üretime entegre tasarımın doğrulanmasına yardımcı olacak.

Iveco Group’un CT&DO’su olarak atanan Marco Liccardo, “Ağır nakliye sektöründeki müşterilere ticari bir ürün sunmaya başlayan tek otonom kamyon teknolojisi şirketi olarak Plus, önce sürücülü bir çözümü, ardından Seviye 4 otonom kamyonu pazara sunmak için net ve ikna edici bir strateji geliştirdi. Bu, üretkenliği artırmayı ve işletme maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan daha otonom ve güvenli bir kamyona ilişkin müşteri odaklı görüşümüzle uyumlu.” dedi.

Plus COO’su ve Kurucu Ortağı Shawn Kerrigan ise şunları söyledi: “Otonom bir sürüş sisteminin çeşitli hava koşulları, araziler ve sürüş senaryolarıyla başa çıkabileceğini doğrulamak için kapsamlı testlere olan ihtiyacı her zaman vurguladık. Bu pilot uygulama, Plus’ın üretime hazır, yüksek performanslı, tam yığın Seviye 4 otonom sürüş teknolojisini IVECO’nun derin mühendislik uzmanlığıyla birleştiren ve güvenlik ve sürdürülebilirliğe odaklanan otonom kamyonların üretimine başlama çabalarımızı hızlandıracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here