Renault Trucks, yol kullanıcıları için korumayı artırıyor

4
485
2019_01_rt_csafety_04
Kentte yaşayanların, sürücülerin ve yüklerinin güvenliğinin sürekli olarak artırılması Renault Trucks’ın her zaman odağında yer alıyor.

Kentte yaşayanların, sürücülerin ve yüklerinin güvenliğinin sürekli olarak artırılması Renault Trucks’ın her zaman odağında yer alıyor. Bu nedenle üretici, inşaat taşıtlarını kentlere ve inşaat sahalarına daha iyi bütünleştirecek çözümleri içeren yeni özellikleri C ve K serilerinde sunuyor. 

Kamyonların büyük kentsel alanların artan yoğun trafiğine bütünleşmesi ve taşımacılığın yumuşak modlarının gelişimi güvenlik öğelerine gederek artan bir dikkat gerektiriyor.

2019_01_rt_csafety_02
Taşıtlarını zaten birçok güvenilk sistemiyle donatan Renault Trucks, yeni güvenilik öğeleri sunuyor.

Taşıtlarını zaten birçok güvenlik sistemiyle donatan Renault Trucks, yeni güvenlik öğeleri sunuyor. Basit, rekabetçi ve pratik bu çözümler, müşteri ihtiyaçlarını karşılıyor ve kentsel bölgelerde savunmasız yol kullanıcılarının güvenliğini artırıyor.

•   Acil park freni uygulaması (anti kaçış modu), kamyonu hareketsiz kılmak için fren sistemini otomatik olarak devreye alarak sürücü kabini terk ettiğinde beklenmeyen taşıt hareketi riskini azaltıyor; 

•  Sürücünün doğrudan görüşü, sürücünün yoldaki tüm kullanıcıları görebilmesi amacıyla yolcu tarafındaki görüş kapısıyla geliştiriliyor;

Savunmasız kullanıcıların tespiti, sürücünün aksi tarafında taşıtın dışına yerleştirilen detektörler ile iyileştiriliyor. Sürücü kabinde sesli ve görsel bir uyarı alıyor.

•  Sürücünün dolaylı görüşü aracın çevresine yerleştirilen takip kameralarıyla geliştiriliyor. Yoldan elde edlen görüntüler Roadpad+ ekranında gösteriliyor;

•  Savunmasız kullanıcıların tespiti, sürücünün aksi tarafında taşıtın dışına yerleştirilen detektörler ile iyileştiriliyor. Sürücü kabinde sesli ve görsel bir uyarı alıyor;

İki görsel gösterge tekrarlayıcısı, işitme kaybı bulunan ya da örneğin kulaklık takan yol kullanıcıları için hoparlörleri tamamlıyor.

•  Dış kullanıcı uyarı hoparlörü, taşıt geri giderken ve sürücü taşıtın donanım kolunu kullanırken sürücünün aksi tarafındaki savunmasız yol kullanıcılarını taşıt manevraya başlamak üzereyken uyarıyor;

•  İki görsel gösterge tekrarlayıcısı, işitme kaybı bulunan ya da örneğin kulaklık takan yol kullanıcıları için hoparlörleri tamamlıyor.

2019_01_rt_csafety_2867
Sürücünün dolaylı görüşü aracın çevresine yerleştirilen takip kameralarıyla geliştiriliyor.

Bu güvenlik sistemleri, Renault Trucks yelpazesinde zaten bulunan Otomatik Acil Fren Sistemi (Automated Emergency Braking System – AEBS), Önden Çarpışma Uyarısı (Forward Collision Warning – FCW),  Şerit Takip Sistemi (Lane Departure Warning System – LKS), Uyarlanabilir Hız Sabitleyici (Adaptive Cruise Control – ACC), Elektronik Dengeleme Kontrolü (Electronic Stability Control – ESC) ve motor durduğunda otomatik olarak devreye giren Elektronik Park Freni’ne (Electronic Parking Brake  – EPB) ek olarak sunuluyor. İnşaat sahalarında güvenli kullanım için inşaat yelpazesindeki kamyonlar standart olarak arazi modu ve manuel gaz ile donatılıyor.

2019_01_rt_csafety_2579
Yoldan elde edlen görüntüler Roadpad+ ekranında gösteriliyor.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here