Allison tam otomatik şanzımanlı araçlar verimliliği artırıyor

1
1339

Tek kişilik operasyonlarda vardiya başına yaklaşık bin 200 adet atık bidonu boşaltan Allison tam otomatik şanzımanla donatılmış kamyonlar, tasarruf ve verimlilik sağlıyor.

Allison tam otomatik şanzımanla donatılmış ilk 10 aracını 2011 yılında teslim alan Aurich atık yönetim şirketi, DAF CF 75 model yandan yüklemeli araçlarında, dayanıklılık, verimlilik ve düşük bakım maliyetlerinden dolayı Allison 3000 serisi tam otomatik şanzımanları kullanıyor.

MKW (Materialkreislauf- und Kompostwirtschaft) GmbH şirketi Teknik Filo Yöneticisi Carsten Appelhoff ; “Bu araçlardan oldukça memnunuz. Allison tam otomatik şanzımanlar sayesinde araçlar, vardiya başına binden fazla dur-kalk yapılan çalışma koşullarında hiç zorlanmadan görevlerini tamamlıyor. Otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar, bu koşullarda oldukça zorlanırdı.” şeklinde konuştu.

Carsten Appelhoff, tam otomatik şanzımanların yatırımlarına değdiğini belirterek; “Bu şanzımanlar, işimizi gerçekten hızlandırıyor. 9 saatlik bir çalışma vardiyası ile bin 200 civarında atık bidonu boşaltabiliyoruz. Bazı durumlarda ise bu sayının bin 500’e çıktığı oluyor.” şeklinde açıkladı. Satış sonrası servis hizmetlerinin uygun maliyetli ve kolay ulaşılabilir olmasından da memnuniyetlerini belirten Casten Appelhoff, “Araçlarımızın bakım maliyetlerine baktığımızda doğru kararı verdiğimiz görülüyor. Tam otomatik şanzımanlar için gerekli tek bakım, rutin yağ ve filtre değişimi oluyor. Motor ve çalışma koşulları açısından karşılaştıracak olursak, Allison tam otomatik şanzıman donanımlı DAF yandan yüklemeli araçlarımızın yakıt tüketimi, otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlı atık toplama araçlarımıza oranla yüzde 10 daha az.” açıklamasında bulundu.

2011 yılından bu yana şirketin filosundaki DAF CF yandan yüklemeli araç sayısının 19 adete ulaştığını, yeni teslim edilen araçların Faun Sidepress üstyapısı ile hizmet vermeye başladığını belirten yetkililer, yönlendirilebilir arka aks ve 10.8 litre motora sahip 26 tonluk araçların kırsal bir alan olan Doğu Frizler bölgesinde tek kişilik operasyonlarla 100 binden fazla evsel atık bidonunu boşaltığını ve bin 800 saatlik çalışma ile yılda yaklaşık 30 bin km yol kat ettiğini belirtiyor.

Allison tam otomatik şanzımanla donatılmış DAF CF 75

Allison tam otomatik şanzımanlar, geleneksel baskı balata takımı yerine, manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanların gerektirdiği debriyaj tamiri ve değişimi gibi ihtiyaçları ortadan kaldıran patentli tork konvertörünü kullanıyor. Allison’ın tork konvertörü kalkış ve hızlanma sırasında motor torkunu sarsıntısız bir şekilde artırıyor, tork şokları ve sarsıntılara karşı aktarma organlarını koruyor. Bu özellik, ayrıca bidon ve konteynerlere yanaşırken etkin hizalama sağlanması, dar alanlarda araç kullanılması ve aşırı düşük hızlardaki sürüşte hassas araç kontrolü sağlıyor. Allison tam otomatik şanzımanlar, ortalama hız, verimlilik ve sürücü konforunu artıran kesintisiz vites geçişleri sunuyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz