Allison Transmission Türkiye turu devam ediyor

0
1514
Allison-Transmission_Roadshow_Adana_Mersin_Gorsel-1
Allison Transmission Türkiye turu devam ediyor.

Turizm ve personel taşımacılığı alanında ön plana çıkan 7 ve 8 metre midibüslerde tam otomatik şanzımanın avantajlarının altını çizen Allison Transmission, Türkiye’yi dolaşarak taşımacılık şirketlerinin Allison tam otomatik şanzımanı deneyimlemelerini sağlıyor.

Turizm, personel ve öğrenci taşımacılığı alanlarında tercih edilen 7 veya 8 metre midibüslerde tam otomatik şanzımanlar, hem yolcular hem de kullanıcılar için pek çok avantaj sağlıyor. Bu doğrultuda Allison Transmission, Türkiye’de daha konforlu ulaşım için tam otomatik şanzıman kullanımını yaygınlaştırmayı hedefliyor. 7 metre Otokar Sultan Comfort midibüsü Allison T 2100 xFE tam otomatik şanzıman donanımı ile Türkiye turuna çıkartan Allison Transmission, son olarak Adana, Mersin ve Gaziantep’te turizm taşımacılığının uzmanları ile bir araya geldi.

Allison-2100_Allison-Transmission
Allison T 2100 tam otomatik şanzıman

Akdeniz ve Güneydoğu illerinin turizm taşımacılığında önemine değinen Allison Transmission Türkiye ve Ortadoğu Bölge Direktörü Atak Talas; “Öncelikle İstanbul’dan başladığımız turumuza, İç Anadolu Bölgesi ile devam ettik. Sonrasında ise Adana, Mersin ve Gaziantep illerindeki turizm taşımacılığı filoları ile sürüşler gerçekleştirdik.” dedi. Atak Talas, bu bölgede satış sonrası hizmetlerini de geliştirdiklerinin altını çizerek; “Gaziantep’te ayrıca Otokar araçlar için satış sonrası hizmetleri sunan Bilmak Otomotiv, Allison Transmission’ın da yetkili servisi olarak hizmet sağlıyor. Bölgede artan şanzıman popülasyonumuz doğrultusunda satış sonrası ağımızı da geliştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Allison donanımlı Otokar Sultan otobüsü test eden taşımacılık profesyonellerinin sürüş konforu ve manevra kabiliyetlerinden memnuniyetlerini belirten Allison Transmission Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Burak Kazar ise; “Hali hazırda manuel şanzıman kullanan sürücüler ile sürüşler gerçekleştirdik. Genel anlamda sürücülerde tam otomatik şanzımanların çekiş gücüne karşı bir ön yargı olabiliyor. Şanzımanlarımızı deneyimledikten sonra, motora kesintisiz güç aktarılması sayesinde sunulan ivmelenme ve çekiş gücünü takdir ediyorlar. Ayrıca dar sokakları olan güzergahlarda manevra kabiliyetinden de çok memnun kaldılar.” şeklinde açıkladı. Kazar, sürücülerin kullanım kolaylığından memnuniyetlerine de değindi. Filo sahiplerinin yolcuların konforunu artık daha çok önemsediklerini gözlemlediklerine belirten Kazar; “Etkinliklerimiz sırasında taşımacılık profesyonelleri ile şanzımanlarımızı birlikte deneyimleme şansımız oluyor. Allison’ın tork konvertörü sarsıntısız bir şekilde motor torkunu çoğaltıyor ve böylece tekerleklere daha fazla güç aktarılıyor. Allison’ın patentli Kesintisiz Güç Teknolojisi, sorunsuz ve sarsıntısız tam güç geçişleri ile üstün hızlanma ve ivmelenme sunuyor.” dedi.

Allison-Transmission_Roadshow_Adana_Mersin_Gorsel-2
7 metre Otokar Sultan Comfort midibüsü Allison T 2100 xFE tam otomatik şanzıman donanımı ile Türkiye turuna çıkartan Allison Transmission, son olarak Adana, Mersin ve Gaziantep’te turizm taşımacılığının uzmanları ile bir araya geldi.

Allison’ın 5’inci Nesil Elektronik Kontrolleri ve FuelSense teknolojisi, sorunsuz vites geçişleri sayesinde ideal yakıt ekonomisi ve performans dengesini bir arada sunuyor. Yakıt tasarrufunun yanı sıra Allison şanzıman donanımlı filolar, bakım-onarım ve işletme giderlerinin minimize edilmesinin avantajlarını yaşıyor. Manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarda (AMT’ler) bulunan aşınmaya yatkın mekanik debriyajı olmadığından Allison tam otomatik şanzımanlar ile sadece periyodik yağ ve filtre değişimi yeterli oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here