Gamma, askeri araçlarında Allison şanzımanları tercih etti

0
934

Macaristan’da üretilen Allison 3000 ve 4000 Serisi tam otomatik şanzımanlar, Komondor hafif zırhlı araçların en ağır koşullarda bile hassas şekilde çalışmasını sağlıyor.

Her ortamda yüksek manevra kabiliyeti talep eden Gamma Teknik, kısa süre önce Allison tam otomatik şanzımanla donatılan Komondor hafif zırhlı araçlarının yeteneklerini sergiledi.

Szentgotthárd’daki Allison Müşteri Deneyim Merkezi ve Sürüş Pisti’ndeki deneme sürüşleri, Komondor ailesi araçlarının savunmadan güvenliğe ve afet yönetimine kadar farklı görevler için uluslararası alanda hazır olduğunu kanıtladı.

Macaristan Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve sivil savunma teşkilatlarından yetkililer, Allison 3000 Serisi donanımlı Komondor RDO-3121 4×4 ve Allison 4000 Serisi donanımına sahip Komondor RDO-3932 6×6’yı kullanmak üzere davet edildi.

Allison Transmission 4000 serisi

Allison şanzımanlar, karayolu ve arazide yüksek performans gerektiren araç taleplerini karşılamak üzere tasarlanıyor. Kesintisiz Güç Teknolojisi, zorlu koşullarda bile üstün hızlanma, kolay vites değiştirme ve hassas çekiş kontrolü için tekerleklere kesintisiz güç sağlıyor. Ayrıca sürücünün, aracı düşük hızlarda bile kontrol etmesine yardımcı oluyor. Bu perfromans, daha yavaş ivmelenme sağlayabilen ve vites değiştirme sırasında hızın korunmasını güçleştiren manuel veya otomatik manuel şanzımanla (AMT) karşılaştırıldığında fark rahatça anlaşılıyor.

Gamma Teknik CEO’su Attila Zsitnyányi, Allison şanzımanların en ağır koşullarda bile mükemmel performans gösterdiğini ve aracın kullanımını kolaylaştırdığını belirterek; “Araçların geliştirilmesi sırasında Allison şanzımanlar, modüler yapıları sayesinde çok çeşitli ihtiyaçlara ideal bir biçimde uyum sağlayabiliyor. Programlamaları ihtiyaca yönelik özelleştirilebiliyor ve bütünleşik kontrol işlevleri mükemmel şekilde kullanılabiliyor.” dedi.

Allison Transmission Macaristan temsilcisi Liberatus Ltd. Direktörü Gyorgy Lovasz ise açıklamasında; “Allison Transmission, askeri kuvvetlerle çalıştığı uzun bir geçmişe sahip. Bu alanda kalite, performans ve güvenilirliğin çok önemli olduğunun bilinci ile çalışmalarına devam ediyor” diye belirtti. “Allison şanzımanlar, araç üreticisinin performansını en üst düzeye taşırken, son kullanıcının işletme ve destek maliyetlerini minimize etmesini sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Attila Zsitnyányi, prototip araçların planlama ve üretim aşamasında, Allison ekibinin sürekli teknik ve mühendislik desteği sağladığını belirtti; “Şanzıman konusunda Allison’ın en iyi seçim olduğu görüldü. Ayrıca, bu şanzımanların Macaristan’ın Szentgotthárd şehrinde üretilmesi yerel destek de sağlıyor. Gamma‘nın uluslararası deneyimine dayanarak söyleyebiliriz ki Allison, özel zırhlı araçlarda en takdir edilen seçim.” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz