Michelin sert ve kayalık Türkiye Rallisi’nin başarısına katkıda bulundu

0
85
michelin_elfyn_evans
Michelin, MICHELIN LTX Force H4 ve M6 ile Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 5. ayağı olarak gerçekleştirilen Türkiye Rallisi'nin başarısına katkıda bulunmaya devam etti.  

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, MICHELIN LTX Force H4 ve M6 ile Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 5. ayağı olarak gerçekleştirilen Türkiye Rallisi‘nin başarısına katkıda bulunmaya devam etti.

Michelin, Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 5. ayağı olarak gerçekleştirilen Türkiye Rallisi‘nin başarısına katkıda bulunmaya devam etti. 2018’den bu yana Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı ve Marmaris bölgesindeki çakıllı pistlerde gerçekleşen ralli, bu yıl heyecan dolu zorlu aksiyonlara sahne oldu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Rallisi’ni zirvede tamamlayan Michelin‘in MICHELIN LTX Force H4 lastiği rallide üç gün boyunca en sık seçilen lastik oldu. Orta sertlikteki MICHELIN LTX Force M6 ise Cumartesi ve Pazar sabahları ilk geçişler için bazı stratejilerin bir parçasını oluşturdu. Michelin Motorsport’un WRC lastikleri, Dünya Ralli Şampiyonası‘ndaki ortaklarına ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için güven sağlarken, olağanüstü zorlu yollara karşı sınırları zorlama konusunda güven verdi.

michelin_sebastien_loeb
Michelin Motorsport’un WRC lastikleri, Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki ortaklarına ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için güven sağlarken, olağanüstü zorlu yollara karşı sınırları zorlama konusunda güven verdi.

Stratejik lastik seçimi pilotlara avantaj sağladı

Türkiye Rallisi’nin aşırı sert koşullara rağmen oldukça iyi geçtiğini belirten Michelin Motorsporları Müdürü Arnaud Rémy, “Termometrenin 30°C’nin üstüne ulaştığını ve yer sıcaklıklarının 45°C’ye çıktığını gördük. Buna bir de kokpit içindeki 60°C’ye varan sıcaklıklar eklenince ekiplerin inanılmaz bir sınavdan geçmek zorunda kaldığını söyleyebilirim. Bu şartlara rağmen, ekiplere limitleri zorlama olanağı veren ve harika performans gösteren rekabetçi ve dayanıklı lastiklerden faydalanmak gibi bir şansları vardı. Zorlu şartlara rağmen stratejik lastik seçimleri pilotlara önemli avantajlar sağladı.” dedi.

Pandemi nedeniyle 12 test sürüşüyle 2019 yılına kıyasla daha kısa bir formatta gerçekleşen ve geçen yılki 310 km mesafeye karşılık bu yıl 223 km mesafe kat edilen rallide, güvenlik nedeniyle hem piste hem de servis alanına seyirci alınmadı. 2020 Türkiye Rallisi‘ni Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) ve Sébastien Loeb/Daniel Elena‘yı (Hyundai i20 Coupe WRC) geride bırakan Elfyn Evans/Scott Martin (Toyota Yaris WRC) ekibi kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here